Ten składnik codziennej diety silnie uzależnia. Choć spotkamy go w ogromnej liczbie produktów spożywczych, jest niszczycielem zdrowia i dobrej kondycji. Każdy dietetyk odradzi spożywanie go. Trudno jednak z dnia na dzień wyzbyć się go z diety.

Niszczy zęby, choć niebezpośrednio, jest przeciwnikiem dbania o linię i zdrowia. Co więcej, przypisuje mu się nawet zgony. Mowa oczywiście o cukrze, który ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Dodawany jest jednak do masy pokarmów, byle tylko polepszyć ich smak. Tylko półlitrowa butelka Coca Coli ma aż 16 kostek cukru.

Codzienne spożycie tego typu słodzonych napojów prowadzi do wyniszczenia zdrowia. 250 tys. zgonów na świecie powodowanych jest częstym wypijaniem tego typu napojów. Niestety, ta liczba z roku na rok jest coraz większa.

Cichy morderca

To jednak nie wszystko. Cukier powoduje śmierć także pośrednio. Przyspiesza bowiem proces starzenia. Naukowcy wykazali, że osoby spożywające go w dużych ilościach mają problem ze zmarszczkami i szybszym starzeniem się ciała. Biała słodycz to także wróg odpowiedniego rytmu serca. Badanie z 2013 roku dowiodło, że cukier uszkadza mechanizm, który podtrzymuje pompowanie krwi do serca.

Najgorsze jest to, że cukru nie da się wyzbyć bez bardzo dokładnego badania swojej diety. Ten znajduje się bowiem w najmniej oczekiwanych produktach. W chlebie, krakersach, toniku czy sosach pomidorowych także jest cukier. Przeciętnie jedna łyżka keczupu ma w sobie małą łyżeczkę cukru. Dlatego też cukier uzależnia nas na każdym kroku w takim samym stopniu jak kokaina.

źródło: msn.com

Jedzenie tych rzeczy jest NAJGROŹNIEJSZE!


Te rzeczy NAJBEZPIECZNIEJ jeść!

...

Zobacz również