Jesteś singlem? Badacze wiedzą, jakie najprawdopodobniej masz poglądy polityczne

Jesteś singlem? Badacze wiedzą, jakie najprawdopodobniej masz poglądy polityczne Źródło: źródło: tinybuddha.com, combiboilersleeds.com

Ostatnie badania przeprowadzone na polskich singlach całkowicie przełamały panujące na ich temat stereotypy. Okazuje się bowiem, że wbrew obiegowym twierdzeniom, wszyscy single to wcale nie hołdujący lewicy wyborcy z rezerwą podchodzący do dłuższych związków. Z badani wypływa zgoła inny obraz.

Przeprowadzone przez Uniwersytet Łódzki, portal Sympatia.pl i firmę ARC Rynek i Opinia badanie na singlach wykazało, że większość z nich sympatyzuje z tradycyjnymi wartościami i popiera prawicę. Większość, bo pond 65% z nich zadeklarowało się jako wyborcy prawicy lub centroprawicy.

Chociaż już co piąty Polak jest singlem i liczba ta cały czas rośnie, wychodzi na to, że większość z nich pragnie miłości, założenia rodziny i posiadania dzieci. Co więcej, ludzie ci przywiązują dużą wagę do tradycyjnych wartości - nawet 35% singli, którzy zadeklarowali się jako wyborcy lewicy.

Aż 96% singli szukać ma trwałego związku. Z kolei najważniejszymi wartościami są dla nich rodzina (67%) i miłość (58%). Okazuje się też, że wielu młodych myśli o spłodzeniu potomstwa. Aż 74% osób z przedziału 18-39 lat podkreśla, że w przyszłości pragnie mieć dzieci.

Jak podkreśliła socjolog z UŁ, Julita Czarnecka, takie wyniki badania to prawdziwy szok. Liczby pokazują bowiem, że polskie społeczeństwo, a zwłaszcza młodzież, nastawiona jest na tradycję, a popularna wśród nich opcja polityczna to prawica.

 - Wynikać to może oczywiście z faktu, że Polacy cenią sobie przede wszystkim wartości tradycyjne. One także dla tych liberalnych singli są ważne, ale oni stawiają przede wszystkim na siebie i realizację swoich potrzeb. Te badania pokazują zdecydowany zwrot ku wartościom tradycyjnym - mówi Czarnecka.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News