Bycie kierowcą to nie tylko niezwykła przyjemność i komfort, ale także ogromna odpowiedzialność. Posiadanie własnego samochodu pociąga bowiem za sobą szereg czynności oraz warunków, które trzeba spełnić, aby móc korzystać z niego w bezpieczny sposób. Najnowsze przepisy, które wejdą wkrótce w życie, mają zapewnić pasażerom pewność niezawodności pojazdu, dlatego też zapoznanie się z nimi jest bez wątpienia niezwykle istotne.

13 listopada zmienią się zasady obowiązujące w czasie okresowego przeglądu pojazdu. Przede wszystkim kierowca będzie zmuszony uiścić odpowiednią opłatę jeszcze przed rozpoczęciem obowiązkowego badania.

Jeżeli wynik przeglądu okaże się negatywny, informacja o tym trafi bezpośrednio do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Kolejny mechanik, do którego się udamy, będzie więc od razu wiedział co nie działa w naszym pojeździe w odpowiedni sposób.

Według pomysłodawcy projektu ograniczy to liczbę występowania sytuacji, w których kierowca niesprawnego pojazdu otrzymywał w końcu pieczątkę od jednego z wielu specjalistów. Ma to bezpośrednio wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo pasażerów oraz polepszenie stanu technicznego samochodów poruszających się po polskich drogach.

Czy naprawdę zjadamy pająki podczas snu? 12 obrzydliwych faktów, które przyprawią cię o mdłości

 

...

Zobacz również