W miejscowości nieopodal Marsylii doszło do bardzo zaskakujących zdarzeń, które swój finał mogą mieć nawet w sądzie. Kobieta, z powodu swojego stroju, została obciążona gigantycznej wysokości karą, przeznaczoną w całości na dezynfekcję basenu. Nie rozumie ona jednak, dlaczego podjęto taką decyzję.

Fadila spędzała dzień przy basenie z całą swoją rodziną. Jest muzułmanką, więc nie kąpała się w typowym stroju kobiecym, a w burkini. Pracownik ośrodka natychmiast kazał jej oraz innym odpoczywającym wyjść z wody. Po chwili Fadila otrzymała rachunek wysokości 490 euro za opróżnienie basenu, wyczyszczenie go całego oraz ponowne napełnienie wodą.

– Jestem rozczarowana, zszokowana i zraniona – powiedziała kobieta w oficjalnym oświadczeniu dla francuskiej organizacji Zjednoczeni Przeciwko Islamofobii. Niewiele to jednak zmieniło.

Fadila oraz jej mąż odmówili zapłacenia kary. Ta jednak została nielegalnie ściągnięta z ich konta. Jeśli muzułmanka będzie chciała walczyć o swoją wersję sprawiedliwości, prawdopodobnie sprawa zakończy się w sądzie. Nie wiadomo jednak, czy byłby on skłonny do tego, aby przychylić się do jej wniosków oraz argumentacji.

ZOBACZ TAKŻE

...

Zobacz również