Sekretarz generalny Nowoczesnej, Adam Szłapka, poinformował media o złożeniu przez jego formację zawiadomienia do prokuratury ws. transparentu kibiców Legii Warszawa atakującego opozycję.

Jak informowaliśmy wcześniej, kibice wywiesili transparent na trybunie podczas meczu Legii z Piastem Gliwice. Kibicom Legii nie spodobało się, że niektóre media przypisały wygwizdanie prezydenta Dudy wszystkim kibicom zebranym na meczu finałowym Pucharu Polski. Tomasz Lis napisał wtedy na Twitterze, że wreszcie coś połączyło kibiców Legii i Lecha.

 – KOD, Nowoczesna, „GW”, Lis, Olejnik i inne ladacznice – dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice! – głosił napis na transparencie.

Jak poinformował natomiast sekretarz generalny Nowoczesnej, Adam Szłapka, złożył on zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Według polityka formacji Petru, transparent był jawnym grożeniem śmiercią opozycji.

 – To jest grożenie śmiercią konkretnym osobom – mówię tutaj o redaktorze Tomaszu Lisie i pani redaktor Monice Olejnik, ale też grożenie śmiercią osobom, które zaangażowały się np. w Komitet Obrony Demokracji i członkom naszej partii, Nowoczesnej Ryszarda Petru – powiedział Szałapka.

Jak również poinformował Szałapka, jego formacja domaga się także interwencji ze strony ministerstwa sprawiedliwości i ministerstwa spraw wewnętrznych. Polityk opozycji zaapelował też do Jarosława Kaczyńskiego i polityków obozu władzy.

 – Żądamy też od Jarosława Kaczyńskiego i całego klubu PiS, żeby się jednoznacznie odcięli od tego typu wystąpień i zadeklarowali bardzo wyraźnie, że tego typu rzeczy nie są przez PiS inspirowane. […] PiS jest w bardzo bliskim sojuszu ze środowiskiem kibolskim. Żądamy od PiS zaprzestania tego sojuszu, który psuje polską politykę i psuje relacje w naszym społeczeństwie – powiedział sekretarz generalny Nowoczesnej.

fot. facebook
fot. facebook

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

...

Zobacz również