Edward Majerczyk w 2014 roku sprawił wiele radości samotnym internautom z całego świata. Problem polega na tym, że odbyło się to kosztem prywatności i zdrowia psychicznego wielu celebrytek. Teraz będzie musiał zapłacić za swoje czyny.

29-letni Edward Majerczyk mieszka w Chicago. 3 lata temu Polak wyłudził za pomocą pishingu hasła do kont iCloud oraz Gmail należących do celebrytek. W ten sposób zyskał dostęp do prywatnych treści osób takich jak Jenifer Lawrence, Kate Upton czy Kirsten Dunst.

Majerczyk wydobył z kont rozbierane zdjęcia gwiazd, które potem opublikował w internecie. Co ciekawe, Polakiem nie kierowała chęć zysku. Nie próbował sprzedawać fotografii czy szantażować kobiet. Po prostu upublicznił zdjęcia.

Niezależnie od tego, czym myślał Majerczyk podczas dokonywania kradzieży, teraz będzie musiał za swoje czyny słono zapłacić. Amerykański sąd skazał go na karę pozbawienia wolności na 9 miesięcy. To stosunkowo niski wyrok, jednak złagodzono go ze względu na przyznanie się do winy. Zapewne nie bez znaczenia była też rzekoma depresja, w którą popadł Majerczyk po popełnieniu przestępstwa.

Poza karą więzienia, Polak będzie również musiał zapłacić za terapię psychologiczną jednej z gwiazd.

Internauci śmieją się, że Polak jest „winny masturbacji całego świata”. Wszystko dlatego, że gdy nagie fotki celebrytek trafiły do sieci, użytkownicy serwisów społecznościowych z całego świata… nie kryli co będą z nimi robić.

mt

Zobacz również