palikot duda
fot. youtube/januszpalikot
Wiadomości Pikio - 10 Sierpnia 2015

Jest wniosek o dopisanie do referendum pytań ws. finansowania Kościoła

W poniedziałek w Kancelarii Prezydenta został złożony wniosek o dodanie do wrześniowego referendum dwóch kolejnych pytań dotyczących finansowania Kościoła z budżetu państwa.

Zaproponowane przez formację Janusza Palikota pytania odnoszą się do finansowania religii z budżetu państwa oraz - zapowiadanej przez kolejne rządy od lat - likwidacji funduszu kościelnego. Według lewicowej partii prezydent Duda będzie musiał postąpić z ich pytaniami tak samo jak z pytaniami zaproponowanymi przez kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości na premiera Beatę Szydło, która zaproponowała dodanie pytań o wiek emerytalny, o to czy sześciolatki powinny chodzić do szkoły oraz o przyszłość Lasów Państwowych. - Nie wyobrażam sobie, żeby prezydent rozpatrzył pozytywnie propozycję pani Beaty Szydło, a negatywnie naszą. W końcu prezydent Duda zapowiedział, że chce być prezydentem wszystkich Polaków - oświadczył lider Twojego Ruchu.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News