Związek Zawodowy Solidarność przedstawił swój projekt ustawy dotyczący zakazu handlu w niedzielę i święta. Związkowcy chcą, by karą za niestosowanie się do nowych rozwiązań było więzienie. 

 – Kto dopuszcza się handlu oraz wykonywania innych czynności sprzedażowych w niedziele oraz Wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę zakazanych w ustawie, podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch – brzmi proponowany przez Solidarność zapis do ustawy zakazującej handlu w niedziele i święta.

Jak przekonuje, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”, Alfred Bujara, kary więzienia za handel w niedzielę i święta chcieli pracodawcy wspierający związki zawodowe. Bez kar – jak wyjaśnia – zakaz byłby martwym przepisem.

Według założeń proponowanej ustawy, handel w Wigilię i Wielką Sobotę ma być prowadzony tylko do godziny 14.00. W niedziele i inne święta sklepy miałyby być natomiast nieczynne, chyba że za kasą stanąłby właściciel sklepu.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: polsat news

...

Zobacz również