Bijąca rekordy popularności gra „Pokemon Go” doczekała się swojej pierwszej śmiertelnej ofiary. 18-latek z Gwatemali stracił życie po tym jak pierwszy raz od dłuższego czasu zdecydował się wyjść z domu, by znaleźć tytułowe stworki. 

18-letni Jerson Lopez de Leon, który stronił od wychodzenia z domu, wraz z kuzynem postanowili wybrać się na polowanie Pokemonów. Z pozoru pozytywna decyzja okazała się tragiczna w skutkach.

 –  Już się położył spać, gdy kuzyn przysłał mu SMS-a, żeby poszli pograć – powiedziała w rozmowie z mediami matka 18-latka.

Polujący na wirtualne stworki chłopcy podczas poszukiwań byli tak zdeterminowani, że zdecydowali się na włamanie do jednego z domów, na którego terenie znalazł się Pokemon. Gdy nadziali się na właściciela, ten zaczął do nich strzelać. 18-letni Jerson, który przyjął najwięcej kul, zmarł po przewiezieniu do szpitala, a jego o rok młodszy kuzyn odniósł poważne rany.

Mimo, że sytuacja może się wydawać na pierwszy rzut oka klarowna, tzn. właściciel po prostu wziął graczy za włamywaczy i się bronił, to policja rozważa również inne teorie. Głównie z uwagi na ilość pocisków wystrzelonych w stronę nastolatków tj. 20, co – według policji – poddaje w wątpliwość teorię o działaniu w samoobronie właściciela posiadłości. Pytanie brzmi, czy zasadne są „oskarżenia” kierowane w stronę gry. To przecież nie gra kazała włamać się na posesję.

Wraz z popularnością gry, wzrasta także niebezpieczeństwo. Jak pisaliśmy wcześniej, bandyci wykorzystują opcje zawarte w grze do śledzenia swoich ofiar, które często zapuszczają się w odludne miejsca.

ZOBACZ TAKŻE – Bandyci wykorzystują popularną grę do napadów

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: daily mail / rmf

...

Zobacz również