Właśnie rozpętała się pierwsza potężna afera dotycząca działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak w furii odpiera ataki na swoją fundację. 

Dzisiaj odbywa się 26. finał WOŚP. Środki pozyskane z tej zbiórki zostaną przeznaczone na ratowanie ciężko chorych i umierających dzieci.

Tymczasem właśnie rozegrał się pierwszy potężny skandal. Poddano pod ogromną wątpliwość intencje i uczciwość finansową założyciela fundacji Jurka Owsiaka.

Informacyjna Agencja Radiowa wystosowała komunikat, w którym oświadczyła, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera dzisiaj pieniądze nie dla chorych dzieci, a na imprezę, znaną szerzej jako „Przystanek Woodstock”.

ZOBACZ TAKŻE: Polscy lekarze właśnie dostali CAŁKOWITY ZAKAZ korzystania ze sprzętu WOŚP!

Owsiak w furii odpiera ataki na WOŚP

Ten komunikat wyprowadził z równowagi organizatora WOŚP. Jurek Owsiak nie wytrzymał kolejnego ataku na swoją fundację, tym bardziej ze strony tak poważnej instytucji, jaką jest IAR.

Mężczyzna odniósł się to tych słów i nie potrafił ukryć swojej furii. Powołał się na sprawozdania finansowe fundacji, z których jasno wynika, że Woodstock finansowany jest z osobnych funduszy, przekazanych przez sponsorów imprezy.

Owsiak poprosił dziennikarzy, by nie przekazywali dalej i nie publikowali tej krzywdzącej dla WOŚP nieprawdziwej informacji.

–  Ani złotówka ze zbiórki finału nie trafia na rzecz organizowanego Przystanku Woodstock. W tym roku Fundacja zbiera pieniądze na sprzęt dla szpitalnych oddziałów neonatologicznych. Nie wiem, dla kogo Woodstock jest kontrowersyjny, może dla autorów IAR – powiedział Owsiak podczas konferencji prasowej.

Rzecznik prasowy WOŚP odpowiada

Do tej sprawy odniósł się także rzecznik prasowy fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Krzysztof Dobies. On również jest oburzony komunikatem IAR.

– Czytam właśnie depeszę IAR na temat Finału. To aż trudno przechodzi przez gardło, bo ja naprawdę IAR szanowałem za profesjonalizm i obiektywizm. Ale cóż… IAR kłamie. Woodstock nie jest finansowany z Finału. Koszty imprez w PL też. Smutek… – napisał na swoim profilu na Twitterze Dobies.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński właśnie ZNISZCZYŁ WOŚP! MILIONY złotych przepadną

Za ile Karolak sprzedał gitarę? Nie zgadniesz! 13 najdziwaczniejszych aukcji WOŚP


"Korona królów": Śmiechom internautów nie ma końca! [MEMY]

...

Zobacz również