W ubiegły poniedziałek do redakcji tygodnika „Fakty i Mity” weszli funkcjonariusze CBŚP. W sieci pojawiła się właśnie petycja, której autorzy domagają się wyjaśnień. 

Jak informowaliśmy wcześniej, do redakcji tygodnika „Fakty i Mity” w ubiegły poniedziałek weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy po przeszukaniu całej redakcji i przesłuchaniu pracujących w gazecie dziennikarzy, zarekwirowali redakcyjne dyski twarde i aresztowali redaktora naczelnego tygodnika. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

W związku z niejasnymi powodami takich działań organów władzy, w sieci pojawiła się petycja skierowana do ministra spraw wewnętrznych, Mariusza Błaszczaka, której autorzy domagają się wyjaśnień.

 – Jeszcze nie tak dawno klub Prawo i Sprawiedliwość protestowało przeciwko atakowi ABW na siedzibę Wprost. Dziś sytuacja powtarza się, kilkunastu agentów CBŚP dnia 16.02 wtargnęło do siedziby tygodnika „Fakty i Mity” jak donosi portal interia.pl „Funkcjonariusze przebywali w budynku 11 godzin. W tym czasie zatrzymali redaktora naczelnego Romana Kotlińskiego, zabrali kopie dysków i dokumentów księgowych, przesłuchali czterech pracowników redakcji, a także przetrząsnęli biurka dziennikarzy.” Uważamy, że obecne zajście ma charakter ataku za odmienne poglądy polityczne. Nie może być tak, że w demokratycznym państwie stosowane są bolszewickie metody ataku na prasę, za publikacje niewygodnych faktów lub własnych politycznych opinii. Żądamy wyjaśnienia tej sprawy i ukarania winnych osób – czytamy w petycji.

Do tej pory petycję podpisało nieco ponad 660 osób.

Jednocześnie sprawą zajmie się Rzecznik Praw Obywatelskich, o czym pisaliśmy tutaj.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: avaaz.org

...

Zobacz również