Konflikt między Polską a Komisją Europejską nieustannie się zaostrza. Tym razem Prawo i Sprawiedliwość posunęło się jednak niesamowicie daleko w swojej odpowiedzi na zarzuty unijnych polityków.

Przedstawiciele Komisji zarzucali polskiemu rządowi, że swoimi ustawami reformującymi sądownictwo niszczą trójpodział władzy w naszym kraju. Zdaniem polskich władz tego typu głosy są kompletnie irracjonalne, ponieważ wprowadzane ustawy są zgodne z unijnym prawem.

Działania legislacyjne, których celem jest reforma systemu sprawiedliwości, są zgodne ze standardami europejskimi i odpowiadają narastającym od lat oczekiwaniom społecznym w tym zakresie, dlatego bezpodstawnie budzą wątpliwości KE – stwierdził Witold Waszczykowski.

Przedstawiciele Komisji oznajmili, że teraz dokładnie przeanalizują pismo, które otrzymali od polskich władz. Z całą pewnością nie pozostawią go jednak bez równie ostrej reakcji.

Ustawy te doprowadzą do strukturalnego osłabienia niezależności sądów i niezawisłości sędziów w Polsce oraz będą miały natychmiastowy i znaczny negatywny wpływ na niezależne funkcjonowanie całego sądownictwa – pisali o ustawach Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele Komisji Europejskiej.

źródło: niezalezna.pl

...

Zobacz również

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków