Jest oficjalny komentarz rządu ws. europejskiego nakazu aresztowania dla Tuska

Jest oficjalny komentarz rządu ws. europejskiego nakazu aresztowania dla Tuska Źródło: fot. flickr / wikimedia

Kilka dni temu media podały sensacyjną informację jakoby Prawo i Sprawiedliwość planowało wysłać za obecnym przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem europejski nakaz aresztowania. Teraz pojawił się oficjalny komentarz strony rządowej.

„Financial Times” ujawnił, że Jarosław Kaczyński poinformował Angelę Merkel o tym, iż bardzo prawdopodobne jest wydanie przez Polskę europejskiego nakazu aresztowania za Donaldem Tuskiem. Swoje sensacyjne doniesienia gazeta opiera na relacji dwóch unijnych dyplomatów, którzy doprowadzili do wycieku do zaufanych mediów.

Wyciek był szeroko komentowany przez media nie tylko w Polsce ale również za granicą. Przez większość tego czasu nie mogliśmy liczyć na oficjalne stanowisko rządu Prawa i Sprawiedliwości, jedynie szeregowi politycy obozu władzy próbowali to dementować

Teraz głos w sprawie zabrał członek rządu Prawa i Sprawiedliwości, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

 - Absolutnie nie ma takich zamiarów, i jako wiceminister sprawiedliwości, który nadzoruje kwestie europejskich nakazów ścigania uważam, że to jakiś absurd - oświadczył Jaki.

Jak dodał, informacja najpewniej wyszła od... samego Donalda Tuska, który w ten sposób chce podbić swoje notowania na arenie europejskiej.

 - Skoro pojawia się taki przeciek od różnych urzędników europejskich, gdzie wiadomo że jeden z szefów tych urzędników to Donald Tusk, to czy przypadkiem on sam nie ma interesu, żeby wypuszczać takie plotki i robić z siebie ofiarę - powiedział wiceminister sprawiedliwości.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News