Do tej pory niemieccy politycy wypowiadali się na temat żądań Prawa i Sprawiedliwości o wypłacenie reparacji za szkody poniesione przez Polskę w czasie II wojny światowej jedynie w kuluarach. Teraz pojawiło się jednak oficjalne stanowisko rządu.

Niemcy uznają swoją odpowiedzialności za II wojnę światową. Nie może być co do tego, także w przyszłości, żadnych wątpliwości. Niemcy przekazały reparacje o znacznych rozmiarach za ogólne szkody wojenne, także Polsce, i nadal świadczą pokaźne zadośćuczynienie za skutki nazistowskiego bezprawia – oświadczył rzecznik prasowy niemieckiego rządu, Steffen Seibert.

Wyznał przy tym, że Niemcy nie otrzymali oficjalnego zapytania od polskiego rządu w tej kwestii. Mimo to już oznajmił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie ma co liczyć na odszkodowania, ponieważ jego poprzednicy nie raz oficjalnie rezygnowali z tego typu roszczeń.

Tym samym, z naszego punktu widzenia, ta kwestia jest zarówno prawnie, jak i politycznie ostatecznie uregulowana – dodał rzecznik.

Te słowa z pewnością nie ucieszą prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Nie raz w ostatnim czasie podkreślał, że nie ma mowy, by obecny rząd odpuścił temat odszkodowań, które według niego nam się należą.

źródło: msn.com

...

Zobacz również

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"