Czy Hilary Clinton jest w stanie dalej brać udział w intensywnej kampanii wyborczej? A nawet jeśli, to czy podoła wyczerpującej funkcji prezydenta? Te pytania zadaje sobie dziś Ameryka.

Choroba kandydatki demokratów rozpętała w mediach taką burzę, że opublikowanie oficjalnego oświadczenia w tej sprawie było dla sztabu Clinton jedynym wyjściem. Takowe ukazało się kilkanaście minut temu.

– Chciałabym podziękować wszystkim za ich życzenia powrotu do zdrowia, które otrzymałam. Chcę osobiście wam przekazać, że czuję się dobrze, a mój stan zdrowia ulega poprawie (możliwość spędzenia odrobiny czasu w domu z psami naprawdę nie boli).

Tak jak każdy, kto kiedykolwiek zachorował w pracy, pragnę tam jak najszybciej wrócić. Jest jeszcze tyle do zrobienia w tej kampanii, a zostało nam jedynie 57 dni. Chcę, żeby każdy z nich był ważny

Pragnę podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie w tej kampanii. Jesteście najserdeczniejszą, najsolidniejszą i najbardziej godną zaufania grupą, o jakiej mogłam marzyć. Podnosicie mnie na duchu dzisiaj i każdego innego dnia. – napisała Hilary Clinton na swoim facebooku.

 

Zobacz również