Jest nowy pomysł na ściąganie Abonamentu TVP. Usiądźcie zanim przeczytacie

Jest nowy pomysł na ściąganie Abonamentu TVP. Usiądźcie zanim przeczytacie Źródło: fot. pixabay

Zarówno poprzedni rząd jak i aktualny obóz władzy podejmowały liczne próby usprawnienia ściągania tzw. "abonamentu RTV". Ku niezadowoleniu rządzących wszystkie próby w mniejszym lub większym stopniu okazały się porażką. Teraz pojawił się nowy, według którego nikt nie ucieknie od płacenia na publiczną telewizję, a zapłacą wszyscy.

W przeszłości próbowano już wielu sposobów na zwiększenie skuteczności ściągania abonamentu RTV, między innymi planowano doliczać abonament do rachunków za prąd lub obniżyć wysokość opłat do 10 złotych.

Opór społeczeństwa w tej kwestii był jednak na tyle duży, że finalnie zrezygnowano z dotychczasowych planów.

Teraz do gry wchodzi Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która zaproponowała swoje rozwiązanie - śmiało można je określić najbardziej kontrowersyjnym.

Według nowego pomysłu każdy Polak miałby przymusowo płacić na Telewizję Polską co najmniej 80 złotych rocznie. Opłata byłaby automatycznie doliczana każdego roku do PIT bez względu na to czy posiadamy telewizor czy nie. Poza osobami fizycznymi, obowiązek łożenia na TVP mają mieć również firmy i przedsiębiorcy. Według wstępnych szacunków dałoby to państwu roczny dochód w wysokości blisko 3 miliardów złotych.

Projekt nowego rozwiązania trafi niebawem do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News