Ważna decyzja Kaczyńskiego. Wiemy, kiedy chce spotkać się z May

Ważna decyzja Kaczyńskiego. Wiemy, kiedy chce spotkać się z May Źródło: fot. flickr

Dziś miało obyć się spotkanie szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego z brytyjską premier Theresą May. Zostało jednak odwołane z powodu niespodziewanego ataku w samym centrum Londynu, w którym zginęło lub zostało rannych wiele osób. Politycy PiS twierdzą jednak, że to nie oznacza wcale całkowitego anulowania rozmów, a Kaczyński będzie czekał na nie w stolicy Wielkiej Brytanii.

Jak wiadomo, premier Zjednoczonego Królestwa i prezes PiS są bezpieczni i nie ucierpieli w żaden sposób podczas zamachu. May ma jednak teraz wiele obowiązków związanych z pełnioną funkcją i nie ma czasu, by spotkać się z Kaczyńskim, nawet jeśli to niezbyt dyplomatyczne rozwiązanie. Planowana rozmowa jest chyba jednak istotnym punktem dla obojga polityków, gdyż wcale nie zamierzają rezygnować z niej lub odkładać na bardzo odległy termin.

Według Ryszarda Terleckiego prawdopodobnie do spotkania między Kaczyńskim i May dojdzie już w... czwartek. Nie jest to jeszcze jednak potwierdzone przez obie strony, gdyż nie wiadomo co przyniosą najbliższe, kluczowe dla śledztwa godziny.

Jak na razie prezes PiS nie zamierza więc wracać do Polski i prawdopodobnie zostanie w Londynie jeszcze na kilka dni.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News