Według najnowszego sondażu Kantar Public przeprowadzonego dla „Gazety Wyborczej” Prawo i Sprawiedliwość wciąż znacząco wygrałoby wybory. Według badania, siłą, która miałaby szansę zagrozić partii, jest jednak zjednoczona opozycja (PO, Nowoczesna, PSL).

W ostatnim badaniu po raz kolejny największe poparcie zdobyło PiS, na które zagłosowałoby 33 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu podium uplasowała się PO z wynikiem 23 proc. Główną trójkę zamknął Kukiz’15 z poparciem wysokości 10 proc.

Następne miejsce w sondażu zdobyła Nowoczesna, na którą swój głos oddałoby 9 proc. ankietowanych. Do Sejmu nie udałoby się wejść Partii Wolność, PSL, SLD oraz Partii Razem.

Co ciekawe, Polacy w zaskakujący sposób wypowiedzieli się na temat ewentualnych koalicji między ugrupowaniami. Na współpracujące ze sobą PO, Nowoczesną oraz PSL chciałoby zagłosować aż 36 proc. ankietowanych. SLD, Inicjatywa Polska, Razem i Zieloni wspólnie zdobyłyby za to 7 proc. poparcia.

Badanie pokazało także, że PiS straciło w ostatnim czasie wielu zwolenników wśród młodych wyborców. Według sondażu zaufali oni za to Kukiz’15, który jest obecnie jednym z najbardziej popularnych klubów wśród obywateli w wieku od 18 do 29 lat.

...

Zobacz również