Po zerwaniu negocjacji z Francuzami w sprawie śmigłowców dla polskiej armii, Antoni Macierewicz błyskawicznie ogłosił, jakie maszyny zastąpią niesławne Caracale. Chodzi o produkowane przez PZL Mielec śmigłowce Black Hawk.

Deklaracja Macierewicza była wyjątkowo szybka, ale i odważna. Minister obiecał, że śmigłowce Black Hawk znajdą się na wyposażeniu armii już w tym roku. Nie tylko minister obrony narodowy jest zadowolony z takiego obrotu spraw. Także PZL Mielec wydało optymistyczne oświadczenie w sprawie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że premier polskiego rządu Pani Beata Szydło oraz minister obrony narodowej Pan Antoni Macierewicz ogłosili dziś, iż polski rząd nabędzie śmigłowce Black Hawk. Zakupienie śmigłowców Black Hawk, produkowanych w Polsce przez polskich pracowników dla polskich sił specjalnych zaspokoi pilne potrzeby operacyjne Wojska Polskiego i wzmocni sektor maszynowy oraz inżynieryjny polskiej gospodarki. Jesteśmy gotowi na rozpoczęcie negocjacji i zrealizowanie kontraktu, który wzmocni dodatkowo potencjał eksportowy Black Hawka.

źródło: wprost

Zobacz również