To wiadomość dosłownie z ostatniej chwili. Okazuje się, że rząd Prawa i Sprawiedliwości uciekł się do ostateczności i postanowił znowelizować ustawę budżetową na bieżący rok. Z zapisów nowego prawa wynika, że PiS wyda kolejne miliardy z naszych kieszeni.

W głosowaniu nad nowelizacją udział wzięło 432 posłów. Przeciwko głosowało 193, 4 się wstrzymało, a 235 deputowanych uznało, że zmiany są potrzebne. Tym samym odrzucono wnioski PO, Nowoczesnej i Kukiz’15. Partie te postulowały, by zmniejszyć wydatki, zwłaszcza na media publiczne.

Pewne już, że limit zostanie zwiększony o 9,4 mld złotych. Mowa m.in. o pieniądzach, które trafią do mediów – 980 mln, przeciw czemu występowała opozycja. Ponadto 2,3 mld złotych pójdzie na rekompensaty dla górników.

To wcale nie jest niedobór

Teresa Czerwińska, wiceminister finansów, tłumaczyła, że zwiększenie limitu wydatków to nie efekt „istotnych niedoborów w budżecie państwa”. W taki sposób miało działać PO. Wiceminister tłumaczy, że zwiększenie limitu spowodowane jest natomiast przez „zmianę struktury wydatków budżetu państwa”.

Skąd PiS weźmie dodatkowe 9,4 mld złotych, które dorzuci do tegorocznego budżetu? Czerwińska tłumaczy, że pieniądze będą pochodzić z oszczędności budżetowych. Dlatego też „PiS może sobie pozwolić na zwiększenie limitu”, bo partia „postarała się o oszczędności”.

źródło: onet.pl

Najlepsze filmy wszech czasów: Dzieło Polaka W CZOŁÓWCE rankingu!


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

...

Zobacz również