Krzysztof Wyszkowski, działacz opozycyjny w PRL, zapowiedział za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych złożenie zawiadomienia do prokuratury na byłego premiera Polski. Według niego Donald Tusk był agentem służb obcych państw. 

fot. twitter
fot. twitter

 – Skoro od dzisiaj obowiązuje nowe prawo i prokuratorem generalnym jest człowiek (Zbigniew Ziobro – przyp. red.), który nie będzie zamiatał pod dywan takich drobiazgów jak zdrada państwa, narodu, działanie przeciwko Polsce więc uznałem, że warto zawiadomić prokuraturę. Zawiadomić o tym, o czym prokuratura już dawno wie – powiedział Wyszkowski w rozmowie z radiem Wnet.

Jak przekonywał dalej w rozmowie Wyszkowski, wiedza o rzekomej agenturalnej przeszłości Donalda Tuska jest powszechnie znana od dawna.

 – Donald Tusk na początku swojej działalności brał pieniądze nie tylko od agentów Służby Bezpieczeństwa ale brał również od Bundesnachrichtendienst (BND) za pośrednictwem agentów wywiadu Niemiec – przekonuje Wyszkowski.

Według Wyszkowskiego, dowodem na agenturalną przeszłość byłego premiera Polski ma być znajdująca się aktualnie w Niemczech dokumentacja w postaci m.in. nagrań audio i video potwierdzająca współpracę i pobieranie pieniędzy przez Tuska od zachodnioniemieckiego wywiadu.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: radio wnet

...

Zobacz również