Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Żurek, złożył w prokuraturze doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dziennikarkę TVN24 Monikę Olejnik. Chodzi o post dziennikarki na jednym z portali społecznościowych.

Chodzi o post z połowy września, w którym dziennikarka TVN24 posłużyła się fotomontażem zdjęcia, na którym twarz prezydenta Andrzeja Dudy została przytwierdzona do postaci Andersa Breivika, masowego mordercy.

fot. facebook
fot. facebook

Kilka chwil po publikacji kontrowersyjnego w ocenie wielu internautów zdjęcia, dziennikarka przeprosiła publicznie za swoje zachowanie.

Mimo wszystko, poseł formacji Jarosława Kaczyńskiego postanowił złożyć doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Olejnik, a jej przeprosiny – jak przekonuje Żurek – to jedynie dowód na to, że jest winna obrazy głowy państwa i poczuwa się do winy.

fot. facebook
fot. facebook

To zresztą nie pierwsze takie doniesienie złożone przez polityków lub zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. Najgłośniejszym tego rodzaju przypadkiem było ogólnokrajowe poszukiwania bezdomnego, który miał obrazić prezydenta Lecha Kaczyńskiego kilka lat temu. Także w kilka dni po wygranych przez Andrzeja Dudę wyborach prezydenckich w prokuraturze pojawiło się doniesienie i rozpoczęto poszukiwania mężczyzny, który domalował wąsy na plakacie wyborczym Andrzeja Dudy.

Za obrazę prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh

...

Zobacz również