Nad Polskę nadciąga Jessica! Wiatr ponad 100km/h

Nad Polskę nadciąga Jessica! Wiatr ponad 100km/h Źródło:

Jessica to aktywna zatoka niskiego ciśnienia związana z głębokim układem niżowym. Nadciąga ona do Polski z przerażającą szybkością. Wiatr osiągający prędkość 100 km/h może siać spustoszenie, dlatego jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów. 

Jessica i jej skutki będą szczególnie odczuwalne dla mieszkańców województw: opolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego oraz pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Jessica uderzy w nocy

Nadciągająca aktywna zatoka niskiego ciśnienia związana z głębokim układem niżowym uderzy już w dzisiejszą noc, z wtorku na środę. Na tym jednak nie zaprzestanie. Porywisty wiatr będzie odczuwalny jeszcze przez całą środę.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla mieszkańców województw najbardziej wysuniętych na północ - zachodniopomorskiego oraz pomorskiego. Tam wiatr może sięgać nawet 110 km/h. Do osób mieszkających w tych rejonach, najprawdopodobniej sms-y będzie wysyłać Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (w skrócie RCB).

Polscy Łowcy Burz informują, że Jessica, która zmierza do nas znad Europy Północnej, może dodatkowo sprzyjać mocnemu nasilaniu się wiatru z kierunków zachodnich. Sytuacja robi się więc poważna.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed sztormami

Jessica szczególnie da się we znaki przebywającym nad morzem. Na Bałtyku mogą pojawić się bowiem sztormy. W Zatoce Gdańskiej oraz Żuławach mogą nastąpić lokalne przekroczenia stanów alarmowych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Na swoim profilu na twitterze RBC wydało następujące ostrzeżenie: - #AlertRCB dla woj. zachodniopomorskiego: Uwaga! W powiatach nadmorskich wichury do rana 3.10. Nie wychodz z domu, jesli nie jest to konieczne. Na morzu silny sztorm. Sledz informacje pogodowe - napisało na swoich mediach społecznościowych Rządowej Centrum Bezpieczeństwa. Zadbajcie o siebie i zastosujcie się do ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowego Centrum Bezpieczeństwa - jeśli mieszkacie w województwach zagrożonych żywiołem, dziś wieczorem i jutro w dzień najlepiej nie wychodźcie ze swoich domów.  1. Przepiękny gest córki Leszka Millera Jr. Zrobiła coś niezwykłego, by oddać hołd ojcu
  2. Padniecie! Kościół ustalił „minimalną stawkę na tacę”
  3. Patryk Jaki strzelił sobie w kolano. Rodzice raczej na niego nie zagłosują
Następny artykuł