Wystarczy jeden akt prawny, by Warszawa zapłonęła. Jeśli zakaz wyjazdu za granicę stanie się faktem, tysiące ludzi wyjdzie na ulice. Najbliższe dni zapowiadają się bardzo interesująco!

Dziś w Warszawie odbyło się kolejne posiedzenie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie pod przewodnictwem Partyka Jakiego. Jak to zwykle w przypadku tychże sesji, prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zjawiła się na przesłuchanie.

Przed komisją stawiła się natomiast warszawska radna Ewa Malinowska-Grupińska, a jej członek z ramienia PO, Robert Kropiwnicki zaapelował o „wyjaśnienie statusu miasta” w sprawie. To właśnie miejsce Miasta Stołecznego i jego prezydenta oficjalnie stanowi największą przeszkodę dla HGW przed poddaniem się przesłuchaniu.

Takie postawienie sprawy wywołało wściekłość Sebastiana Kalety. Członek PiS przedstawił te wątpliwości z perspektywy jego partii.

Kiedy my mówimy „a”, pani prezydent mówi „b”. Kiedy my mówimy „b”, pani prezydent mówi „a”. nie możemy się na to zgodzić – powiedział.

Wystarczy jeden dokument, by Warszawa zapłonęła

Komisja Weryfikacyjna raz wzywa mnie osobiście jako świadka, a raz jako stronę prezydenta Warszawy. Prawo mówi jasno: nie można łączyć roli świadka z rolą organu czy strony. Zgodnie z art. 12 ustawy o komisji jako prezydent Miasto Stołeczne Warszawa udzielam pełnego wsparcia komisji – napisała na Twitterze HGW, usprawiedliwiając swoją nieobecność.

To oczywiście nie spodobało się politykom prawicowym, sympatyzującym z PiS. Adam Andruszkiewicz, poseł Kukiz’15 wezwał nawet władze państwa, by nałożyły na nią zakaz opuszczania kraju!

Za pół roku H. Gronkiewicz Waltz przestanie być Prezydentem Warszawy i zachodzi podejrzenie, że chcąc uniknąć wezwania przez prokuratora ws. zlodziejskiej reprywatyzacji, ucieknie z Polski. Należy niezwłocznie przygotować wniosek o zakaz opuszczania kraju dla HGW – napisał na Twitterze.

Istnieje ogromna szansa, że w przypadku uziemienia Hanny Gronkiewicz-Waltz, jej zwolennicy zdecydują się o nią walczyć. Warszawa może stać się wtedy świadkiem wybuchu przemocy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest źle. Wreszcie wiemy na co choruje Kaczyński
  2. Tego wszyscy się bali. NATO właśnie uderzyło w Rosję
  3. Oficjalne potwierdzono, że Kaczyński umiera. Ale źródło informacji wielu się nie spodoba

Czy Twoim zdaniem Hanna Gronkiewicz-Waltz jest winna zarzucanych jej czynów?

Loading ... Loading ...

Jak wiele jest w Polsce korupcji? Wypadamy TRAGICZNIE na tle Europy!

Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]

źródło: Twitter.com/Adam Andruszkiewicz

Zobacz również