Wybór samochodu bardzo często sprawia poważne problemy. Jest duży rozrzut cen, liczne wersje tych samych samochodów. Nie mówiąc już o tym, że każdy chciałby mieć taki samochód, który jest tani, ale do którego nie trzeba dokładać.

Samochody rodzinne z drugiej ręki można podzielić na kilka kategorii. Najłatwiej – cenowo. Kategoria I – samochody do 10 tys. zł. obejmuje auta wiekowe, niemniej – nadal bardzo użyteczne.

Wśród nich warto wymienić choćby Opla Zafirę I, Forda Galaxy I, Renaulta Scenic I. Są to już dość stare samochody, jednak w kategorii rodzinnych vanów wciąż bardzo popularne. Także mniejsze auta, jak choćby Volkswagen Passat B5, czy Honda Accord VI, oba sedany, wciąż jeszcze dobrze służą swoim właścicielom.

W drugiej kategorii – samochodów do 25 tys. zł można wymienić choćby Subaru Forestera II, Volkswagena Touran I, czy młodszą od swojej poprzedniczki Zafirę II. Są to samochody duże (no może poza Foresterem, który wewnątrz nie gwarantuje szczególnych wygód) i także pasują do kategorii rodzinnych vanów. Trochę odstaje od reszty Subaru Forester, który jednak bardziej pasuje do roli SUV-a niż auta rodzinnego. Z mniejszych samochodów w tej kategorii dobrze wspomnieć Opla Vectrę C i Audi A4 II.

W najdroższej kategorii – do 50 tysięcy – królują z pewnością Honda CR-V III, Ford S-Max, BMW X3 I, czy Nissan Qashqai I. Prócz tych aut, które mieszczą się raczej w kategorii vanów, można też wymienić Renault Lagunę III.

Powyższa lista jest oczywiście tylko pewną propozycją. Są to jednak samochody, które nie zawiodą oczekiwań i są warte swojej ceny.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

...

Zobacz również

Zobacz również