Donald Trump niespodziewanie wygrał wybory. Wcześniej wbrew sondażom Brexit okazał się faktem. Teraz świat przygląda się Francji. Wszyscy zadają sobie pytanie czy kandydatka prawicy wygra wybory? Co się wtedy wydarzy? Le Pen już teraz otwarcie mówi o bliskiej współpracy z Putinem i Trumpem.

– Jeśli zostanę prezydentem, Francja będzie miała dobre relacje z Rosją – przekonuje kandydatka na urząd prezydenta Francji.

To ważna zapowiedź zważywszy na to, że podobną narrację przyjął nowy prezydent USA Donald Trump. Francuzka chce, by Rosja, Francja i USA stworzyły trio, które „pomoże światowemu pokojowi”. Le Pen, Putin i Trump mają unormować pogarszające się relacje między Rosją a Zachodem i zablokować rozwijające się kryzysy i konflikty światowe.

Deklaracja Le Pen jest o tyle kluczowa i fundamentalna dla jej kampanii, że kandydatka prawicy zdecydowała się wygłosić ją już podczas inauguracyjnego wystąpienia.

Istnieje na całym świecie ruch. Ruch, który odrzuca niekontrolowaną globalizację, destrukcyjny ultraliberalizm, likwidację państw narodowych i zniesienie granic – mówiła szefowa Frontu Narodowego.

Już teraz sondaże wskazują, że Le Pen wejdzie do drugiej tury majowych wyborów prezydenckich. Podkreśla się, że podobnie jak Brexit i Trump, szefowa Frontu Narodowego również jest niedoszacowana w badaniach preferencji wyborczych.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: France 24

...

Zobacz również