To koniec Jerzego Zięby? Rozpoczęła się walka z antyszczepionkowcami

To koniec Jerzego Zięby? Rozpoczęła się walka z antyszczepionkowcami Źródło: screen youtube.com/BIOtalerz pl

Jerzy Zięba bardzo szybko stał się prawdziwym antyszczepionkowym guru. W Internecie można znaleźć wiele jego wpisów, jak i nagrań, w których opowiada o szkodliwości szczepionek. Jednak już niedługo może się to zmienić.

Jerzy Zięba przez wielu swoich zwolenników nazywany jest doktorem, jednak warto już na wstępie zaznaczyć, że nie posiada on żadnego wykształcenia medycznego. Mimo to na swoich wykładach oraz w mediach społecznościowych wypowiada się na temat tego, jak leczyć ludzi oraz jak koncerny farmaceutyczne chcą na nas zarobić. Jednak szerzenie nieprawdziwych informacji w Internecie niedługo może zostać ukrócone.

Jerzy Zięba: początek końca imperium?

Ruchy antyszczepionkowe coraz bardziej rosną w siłę, szerząc swoje poglądy zarówno poprzez manifestacje, spotkania, jak i media społecznościowe. Na portalu Facebook można znaleźć dziesiątki grup z całego świata poświęconych tej tematyce. Można znaleźć na nich liczne informacje o tym, jak szczepionki szkodzą, jednak są to często te same argumenty obalone wielokrotnie. W ten sposób nieprawdziwe informacje, takie jak te, że szczepionki wywołują autyzm lub choroby psychiczne, a także padaczkę, trafiają do setek, jak nie tysięcy odbiorców. Część z nich nie uwierzy w te informacje, ale są tacy, którzy na podstawie błędnych doniesień dołączą do ruchu przeciwników szczepień. Jednak teraz kierownictwo Facebooka zapowiedziało wykonanie pierwszego kroku, który pomoże w ograniczeniu szerzenia fałszywych, szkodliwych dla zdrowia informacji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ W tej właśnie sprawie do Marka Zuckerberga został wysłany list od kongresmena Adama Schifaf z Partii Demokratycznej w USA. Polityk zaznacza w nim, jak wielkie możliwości daje Facebook, jeżeli chodzi o szczenie tego typu szkodliwych idei. Bardzo szybko udało się uzyskać odpowiedź, w której kierownictwo firmy informuje o możliwości dodania do ich obecnego algorytmu dodatkowej funkcji. W takim wypadku będzie on wyszukiwał grupy, na których przedstawiane są nierzetelne informacje, a jeżeli takie wykryje, to pozycjonowanie danej grupy będzie znacząco zmniejszone. W ten sposób nie będą się one pojawiać w proponowanych grupach, czy też podczas wyszukiwania. Nie wiadomo jednak, jak szybko takie zmiany mogłyby zostać wprowadzone. Mimo wszystko może być to pierwszy krok do zatrzymania tak gwałtownego wzrostu liczby antyszczepionkowców. Internauci w całej Polsce mają nadzieję, że ten krok to początek końca imperium Zięby, a walka z przeciwnikami szczepień już niedługo wejdzie na zdecydowanie wyższy poziom.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jaka fryzura ODMŁADZA po 40? Wyglądaj spektakularnie!
  2. Katarzyna Dowbor pokazała 85-letnią mamę! Wygląda jak MILION dolarów!
  3. Dramat Kingi Dudy. Przykre słowa Macieja Musiała, dla córki prezydenta to koniec 
  4. Justyna Żyła pokazała brzuch i internauci oniemieli. Fani gratulują
  5. Właśnie ujawniono, kto odpowiada za „ośmiornicę śmieciową”. Rząd PiS zamarł
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: Businessinsider Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News