Jerzy Urban, wielki polityczny skandalista, który pomimo swojego wieku nie zamierza wcale szokować mniej, wygłosił właśnie swoje poparcie dla Patryka Jakiego. Dawny rzecznik rządu ma jeden jak zwykle kontrowersyjny powód. Musicie, wiedzieć jaki.

Już 21 października Polacy ruszą do urn, by wybrać lokalne władze i przedstawicieli na wszystkich szczeblach podziału administracyjnego. Nie ominie to Warszawy, gdzie walka wyborcza zyskała ogólnopolski rozgłos.

W wyścigu do stołecznego ratusza prowadzą kandydaci PO i Solidarnej Polski (Zjednoczona Prawica): Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki. Drugi z nich pomimo nieprzerwanych laudacji w Telewizji Polskiej na ten moment przegrywa, lecz do jesieni pozostało jeszcze sporo czasu.

Do wniosku, że opolskiemu politykowi przyda się trochę wsparcia, doszedł Jerzy Urban. Powód, dla którego rzecznik rządu gen. Wojciecha Jaruzelskiego zdecydował się na taki ruch, może bulwersować.

Redaktor naczelny „NIE” zagłosuje na kandydata obozu władzy?

Znany ze swojego czarnego humoru Urban po raz kolejny postanowił zaszokować i uderzyć w najczulszy punkt, znienawidzonych przez niego szeroko pojętych patriotów i obecnej władzy. Oczywiście, Urban nie zagłosuje na Jakiego, ale osiągnął swój cel – oburzenie i kontrowersje.

Siedemnaście dni temu uroczyście obchodzono 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak można, się domyślać nie jest to data, z którą Jerzy Urban wiąże ciepłe uczucia. Dlatego właśnie, nawiązał do niej w swoim spocie „poparcia dla Jakiego”.

– Warszawa była za mało zniszczona w tym powstaniu. Dlatego, żeby to dokończyć, będę głosował na Jakiego – powiedział dawny rzecznik rządu PRL.

Co robił kiedyś Jerzy Urban?

Urodzony w Łodzi w 1933 roku Jerzy Urban osiągnął bardzo wiele w PRL. Był publicystą, rzecznikiem rządu trzech ostatnich premierów Polski Ludowej, a nawet członkiem Rady Ministrów.

Po 1990 zajął się publicystyką. Redaguje popularny tygodnik „NIE” i prowadzi spółkę Urma, która go wydaje. Może pochwalić się sporym majątkiem. Inwestuje w rynek kapitałowy i zarabia na swoim wydawnictwie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono ostatnią DRASTYCZNĄ rozmowę księżnej Diany
  2. Te zdjęcia mówią wszystko. Patryk Jaki zdemaskowany, z tego już nie wybrnie
  3. Oliwia Bieniuk odkryła wszystkie karty! Trzymajcie się krzeseł

Czy sądzisz, że Patryk Jaki zdoła wygrać wybory w Warszawie?

Loading ... Loading ...

HORRENDALNE sumy! Tak PiS płaci ludziom obozu władzy [ZDJĘCIA]

Najdziwniejsze rzeczy, jakie zarekwirowali pasażerom na lotniskach

źródło: YouTube/Tygodnik NIE