Czy Jerzy Urban nie żyje? - pytają internauci. Odpowiedź jest oczywista

Czy Jerzy Urban nie żyje? - pytają internauci. Odpowiedź jest oczywista

Jak wynika z najpopularniejszych zapytań w wyszukiwarce Google, tysiące Polaków nie wiedzą czy Jerzy Urban, redaktor naczelny Tygodnika Nie, wciąż żyje. Masowo wpisywane frazy w Google to "Jerzy Urban zmarł" i "Jerzy Urban nie żyje". Czy Jerzy Urban nie żyje? W artykule odpowiadamy również o interesujące internautów kwestie takie jak: "Jaki majątek ma Urban?", "Ile lat ma Jerzy Urban?" i wiele innych. 

Kim jest Jerzy Urban?

Jerzy  Urban to szalenie kontrowersyjny biznesmen, publicysta, pisarz, youtuber i redaktor naczelny Tygodnika "Nie". Przez jednych uwielbiany za ostry dowcip, przez innych nienawidzony za komunistyczną przeszłość i regularne ataki na rząd PiS, prawicę oraz środowiska katolickie. Od 1981 do 1989 roku był rzecznikiem prasowym rządu Wojciecha Jaruzelskiego, Zbigniewa Messnera oraz Mieczysława Rakowskiego, co do dziś pamiętają mu miliony Polaków. Jerzy Urban urodził się 3 sierpnia 1993 roku w inteligenckiej rodzinie pochodzenia żydowskiego. Dorastał w Łodzi, gdzie mieszkał przy ulicy Piotrowskiej. Po przeprowadzce do Lwowa i wybuchu wojny pomiędzy III Rzeszą i Związkiem Radzieckim musiał ukrywać się przed nazistami. Po wojnie w  celu kontynuowania edukacji wybrał prawo i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, ale został usunięty z uczelni. Mimo to rozpoczął karierę dziennikarską pracując w takich komunistycznych tytułach jak "Nowa Wieś" i "Polityka". Jego pióro było tak ostre, że otrzymał nawet zakaz pracy w branży dziennikarskiej. Wkrótce jednak środowisko Gomułki zezwoliło mu na powrót do zawodu, a Urban został nawet szefem działu krajowego "Polityki". Jerzy Urban pisał pod pseudonimem "Jan Rem".

Co robił Urban w stanie wojennym?

Od 17 sierpnia 1981 roku do 18 kwietnia 1989 roku Jerzy Urban pełnił funkcję rzecznika prasowego komunistycznego rządu. Naturalnie pozostawał nim podczas stanu wojennego. W 1983 roku Jerzy Urban lobbował nawet u generała Kiszczaka za utworzeniem specjalnego pionu propagandowego mającej na celu oczernianie Solidarności i ocieplania wizerunku ZOMO i SB. Nie protestował z kolei przeciwko nagonce komunistów na osoby homoseksualne w ramach akcji "Hiacynt". Urban zaprzeczał w ogóle temu, że taka akcja miała miejsce.

Co mówił Urban o księdzu Popiełuszko?

Jerzy Urban zapisał się również na kartach historii atakując księdza Jerzego Popiełuszkę. Rzecznik prasowy komunistycznego rządu nazywał go Savonarolą antykomunizmu, nawiązując w ten sposób do słynnego reformatora i bohatera wiary protestantów.

Jaki majątek ma Jerzy Urban?

Jerzy Urban jest bardzo majętnym człowiekiem. W 2004 roku był na 98 miejscu na liście 100 najbogatszych Polaków. Jego majątek oszacowano wtedy na około 120 milionów złotych. Jest właścicielem spółki Urma i do dziś pławi się w luksusach. Jego spółka posiada w swoim majątku tytuł prasowy jakim jest Tygodnik "Nie". Ile zarabia teraz? ILE ZARABIA JERZY URBAN?  

Kto jest żoną Jerzego Urbana?

Żoną Jerzego Urbana jest Małgorzata Daniszewska. Wcześniej ożenił się z Wiesławą Grocholą, dziennikarką.

Kim są dzieci Jerzego Urbana?

Jerzy Urban ma jedną córkę z pierwszego małżeństwa. Nazywa się Aleksandra Magdalena.

Czy Jerzy Urban nie żyje?

Jerzy  Urban żyje i ma się dobrze. Obchodzi właśnie 85. urodziny. To niesamowite, że miliony Polaków nie wiedzą, czy redaktor naczelny wciąż jest z nami na tym świecie. Świadczą o tym zapytania w Google na temat Urbana, wśród których prym wiodą te na temat jego śmierci. Czy Jerzy Urban nie żyje?

Jaki jest wiek Jerzego Urbana?

Jerzy Urban ma obecnie 85 lat.

Jak Urban skomentował mecz Polska Senegal?

Redaktor naczelny tygodnika NIE skomentował mecz Polska Senegal (przegrany przez Biało-Czerwonych 2:1) porównując Polaków do parówki, a Senegalczyków do obfitej kiełbasy.

Co robi Urban na Youtube?

Jerzy Urban jest youtuberem i publikuje od 2012 roku skandalizujące filmy, w których naśmiewa się z katolików, polityków Prawa i Sprawiedliwości, księży, patriotyzmu, a nawet Powstańców Warszawskich. Są to treści o charakterze satyrycznym, aczkolwiek Urban jest oskarżany o przekraczanie granicy dobrego smaku.  Mimo to, ma prawdziwą rzeszę wiernych fanów, którzy z pasją śledzą jego poczynania na Youtube.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News