jerzy urban_po
yt/Superstacja
Anna Maria Guziewska - 16 Grudnia 2018

Jerzy Urban: Disco polo wciągnęło go w swoje sidła!

Jerzy Urban disco polo zdaje się lubić. Po występie kontrowersyjnego polityka w karykaturalnym obrazie polskiej sceny rozrywkowej, wiele osób zaczęło pytać, jakie są jego połączenia z polską estradą. Jego internetowe filmy budzą zawsze wiele kontrowersji, a jego postać na scenie debaty publicznej budzi wiele pytań. Co o nim wiemy?

Jerzy Urban disco polo zdaje się rozumieć. Były polityk wziął więc udział w głośnym obrazie Maćka Bochniaka w 2015 roku. Zagrał tam więźnia, który słuchał występu jednego z frontmanów grupy "Laser". Pojawił się w komicznym przebraniu, grając absurdalną rolę uwięzionego. Konotacja z rzeczywistością sprawiła, że widzowie zaczęli zadawać pytania: czy film był manifestem politycznym, aż w końcu czemu zaproszono do udziału właśnie redaktora naczelnego "Nie".

Jerzy Urban disco polo. "Disco polo" film Jerzy Urban

Ten film był głośny jeszcze przed premierą. Ludzie pytali, czemu do udziału zaproszono Jerzego Urbana. Wystąpił w nim w przebraniu więźnia, dla którego śpiewano piosenkę "Niech żyje wolność". Pojawiły się pytania, czy byłemu politykowi grozi utrata wolności i czy "zapłaci" za swoją kontrowersyjną działalność. Choć jego rola była epizodyczna, wiele osób pytało, czemu pojawił się na ekranie. Sam nie mówił wiele o swoich ewentualnych aktorskich planach. Film oparty na starej zasadzie "od zera do bohatera" miał pokazać kulisy popularności muzyki disco polo. Udało się, bo zdobył ogromną popularność, a widzowie, którzy masowo odwiedzali kina wiedzieli, że udział głośnych nazwisk nie jest przypadkowy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Anna LewandowskaAnna Lewandowska pokazała choinkę. "Jejku, jaka piękna!"Czytaj dalej

Jerzy Urban śmieszne

Jego internetowe ekscesy spotykają się z dwojaką reakcją. Z jednej strony działania Urbana śmieszą internautów, z drugiej niekiedy obrażają idee innych. Niedawno tygodnik "Nie" stanął przed trudnym zadaniem. Został oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Na czele kampanii dotyczącej tego wydarzenia stanął Jerzy Urban. Kontrowersyjna postać polskiej polityki okresu PRL-u z całą pewnością odnalazła się w nowej sytuacji. Sprawę nagłośniono, a tygodnik znów stanął w świetle reflektorów. Mówi o działaniach rządu, mówi o Jarosławie Kaczyńskich, szczególnie traktując przywiązanie do niego wyborców. Komentuje działania polskiego Kościoła, co brata go ze środowiskami antyklerykalnymi. Jerzy Urban zdecydowanie nie zamierza przestać szokować i rozśmieszać. Nie wiadomo jednak, jakie jest jego zdanie o muzyce disco polo. Być może wystąpi w kolejnej filmowej odsłonie tego rytmicznego gatunku.Jerzy Urban disco polo "Disco Polo"/reż. Maciej Bochniak/kadr z filmuZOBACZ TAKŻE:
  1. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
  2. Gdzie pracował Jarosław Kaczyński? Sekrety prezesa PiS ujawnione
  3. Lider opozycji skasował Morawieckiego! Rząd PiS zamarł, gdy usłyszał te słowa z mównicy
  4. SZOK na spotkaniu opłatkowym PiS! U boku Kaczyńskiego pojawił się niespodziewany gość
  5. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Czy potrafisz się zachować?
disco-poloStraszne choroby zniszczyły ich życie. Druzgocące dramaty gwiazd disco-poloCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News