Śmiertelna diagnoza była dla niego wstrząsem. Jerzy Stuhr szczerze o swojej chorobie

Śmiertelna diagnoza była dla niego wstrząsem. Jerzy Stuhr szczerze o swojej chorobie Źródło: Fot. YouTube/Fundacja OFF CAMERA

Jerzy Stuhr jest jednym z najbardziej wybitnych, cenionych polskich aktorów. Artysta ma za sobą jednak bardzo poważną chorobę - raka przełyku, o walce z którym zdecydował się właśnie otwarcie opowiedzieć.

W 2011 roku u Stuhra zdiagnozowano nowotwór. Wszystko zaczęło się stosunkowo niewinnie - aktor trafił do szpitala przez ból gardła, którego nie potrafił znieść. Ostatecznie, po długiej walce, udało mu się jednak wygrać z chorobą.

Jerzy Stuhr szczerze o raku

Po kilku latach od wyleczenia artysta zdecydował się opowiedzieć otwarcie o najtrudniejszej walce w swoim życiu. Przy tej okazji zaznaczył także, jak ważne było dla niego wtedy wsparcie kochającej rodziny oraz bliskich przyjaciół. - Największym zagrożeniem jest strach. Ludzie boją się o tym mówić. Boją się zająć jakieś stanowisko w tej sprawie i po prostu odważnie przyznać się do choroby. Jestem rozpoznawalnym człowiekiem i pamiętam, jak przychodziłem do szpitala na leczenie. Stały przed nim panie, paliły papierosy. Jedna z nich zapytała mnie: „Panie Jerzy, niech mi Pan poradzi, co ja mam mężowi powiedzieć? Bo on leżu tam na oddziale, a ja się boję iść do niego, tam na górę”. Żony bały się iść rozmawiać z chorymi mężami. Nie wiemy co powiedzieć, jak wesprzeć najbliższą osobę. (...) Czasami obca osoba wie lepiej, jak z nami rozmawiać, niż ten najbliższy nam człowiek. I to wcale nie zależy od stosunków rodzinnych. Po prostu takie wspomaganie bliskiej osoby w chorobie jest niezwykle trudne - wyznał Stuhr, zaznaczając jednak, że jego żona doskonale zajęła się nim w chorobie.

Trudne wspomnienia

- Nie znajdowałem słów, by wyrazić mój stan. Wiedziałem, że muszę się z tym zmagać sam. I chciałem się z tym zmagać sam. Nie chciałem żony sobą obciążać. Pochodzę z rodziny dość dyskretnej. Mój ojciec do końca ukrywał swoją chorobę. Ja to chyba po nim odziedziczyłem. Te największe zmagania to były w szpitalu. Poza oczami moich najbliższych. (...) Rzeczywiście nie mówiłem o tym, jak się czuję. Żona oczywiście czytała dokumentację medyczną, znała historię i metody leczenia. A o tym moim bólu, cierpieniu, jej nie opowiadałem - dodał także wyraźnie poruszony artysta. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazdor telewizji Polsat przeszedł piekło. „Dziś zapłaciłem wysoką cenę”
  2. Słynny polski aktor rozlicza się z alkoholizmem. Skrzywdził wiele osób
  3. Pamiętacie ją? Kontrowersyjna gwiazda z HUKIEM wraca do polskiego show-biznesu
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News