W wywiadzie dla jednego z polskich tygodników, Jerzy Sthur mówił o rządach PiS i prezesie tejże partii, Jarosławie Kaczyńskim. Aktor niepochlebnie wyrażał się na jego temat, mówiąc, że największą siłą lidera formacji rządzącej jest „manewrowanie ludźmi”. Porównał go też do Adolfa Hitlera.

Wywiad, którego udzielił Jerzy Sthur, miał być jego podsumowaniem roku rządów Prawa i Sprawiedliwości. Aktor bardzo niekorzystnie ocenił ostatnich 12 miesięcy polskiej polityki. Sthur mówił między innymi o tym, że PiS zlikwidowało trójpodział władzy i dąży do dyktatury.

 – Ustawami o Trybunale Konstytucyjnym PiS zlikwidowało trójpodział władzy i przeszło od demokracji do dyktatury. Czy pan prezydent, który jest głową państwa, zauważył tę zmianę? Nie – ocenił Sthur.

Jak stwierdził aktor, Andrzej Duda, który powinien jako prezydent być obrońcą konstytucji polskiej, „stoi na straży dyktatów”. Za pomocą tych dyktatów władzę próbuje sprawować sam Jarosław Kaczyński.

 – Pan prezydent powołany do stania na straży przestrzegania konstytucji, stoi na straży dyktatów, którymi w tym kraju próbuje od roku rządzić prezes PiS – oświadczył artysta.

Aktor podkreślił, że „główną siłą” lidera partii rządzącej jest „manewrowanie ludźmi”. Porównał Kaczyńskiego do Hitlera, mówiąc, że „ten też miał tę umiejętność”.

 – Główną siłą Kaczyńskiego jest manewrowanie ludźmi. Zebranie grona lojalnych wykonawców rozkazów, wykonawców, którymi zwykle się pogardza. Hitler też miał tę umiejętność. Wiedział, jak dobrać. Jak od siebie uzależnić. Jak uwikłać. Zbuntowałeś się? Myślisz, że ja cię do więzienia wsadzę? Nie, chodź, mam dla Ciebie specjalne zadanie. Tylko jak podskoczysz, to ci wyciągnę takie rzeczy, że na całe życie jesteś skończony – wyjaśnił Jerzy Sthur.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: rp.pl, newsweek.pl
pt

...

Zobacz również