Praktycznie nikt nie wie, że Jerzy Połomski nazywał się kiedyś inaczej
Superstacja YouTube.com
Agata Jaroszewska - 24 Lipca 2020

Mało kto miał pojęcie. Ujawniamy prawdziwe imię i nazwisko Jerzego Połomskiego

Jerzy Połomski zapisał się złotymi zgłoskami na kartach polskiej muzyki rozrywkowej. Jego piosenki zna każdy Polak, bez względu na wiek. Mało kto miał jednak pojęcie o niezwykłym fakcie z jego życiorysu. Okazuje się, że wokalista nazywał się kiedyś zupełnie inaczej.

Jerzy Połomski stworzył w okresie swojej działalności artystycznej stworzył wiele hitów, które do tej pory są niemal obowiązkowym punktem praktycznie każdej zabawy. Jego hit "Bo z dziewczynami" został nawet zaśpiewany w nieco odświeżonej i zdecydowanie bardziej klubowej wersji, przez byłą żonę Michała Wiśniewskiego, Mandarynę. Mimo tak wielkiej sławy Jerzy Połomski wciąż przed wieloma osobami skrywa wielki sekret.

Pogrzeb Andrzeja StrzeleckiegoPorażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Jerzy Połomski przez lata funkcjonował pod zupełnie innym nazwiskiem

Jerzy Połomski na świat przyszedł w Radomiu, ale pod zupełnie innym nazwiskiem. Mało który fan legendy polskiej estrady wie, że jedynie przypadek i jedna uwaga sprawiła, że zdecydował się on na zmianę swoich oficjalnych danych. Okazuje się, że jeden z wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie zwrócił się do niego i widząc wielki talent stwierdził, że czymś, co może przeszkodzić mu w karierze to jego nazwisko. Artysta wziął sobie tę uwagę do serca i po latach wspominał tę rozmowę, zdradzając jednocześnie jak naprawdę się nazywał, aż do czasów studiów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

MałżeństwoW sieci pojawiło się niebywałe zdjęcie ślubne sprzed 50 lat. Wszyscy znają tę parę, wiecie kto to?Czytaj dalej

Dopiero w czasie studiów zmienił nazwisko

Okazuje się, że w Radomiu na świat nie przyszedł Jerzy Połomski, a Jerzy Pająk. Według wybitnego aktora Ludwika Sempolińskiego jego nazwisko nie było zbyt estradowe i jako artysta mógłby mieć je bardziej dostojne i chwytliwe. Podsunął mu pomysł, aby udać się do urzędu i dokonać zmian.

- Dość poważnie wpłynął na moje życie, mówiąc: Jurek, ty masz na nazwisko Pająk, to nie jest nazwisko na afisz... zmień je - powiedzieć mu miał wykładowca. Jerzy Połomski z uśmiechem na twarzy wspominał po latach tę uwagę w rozmowie z dziennikarzami, cytowanej przez Wirtualną Polskę. Zdradził również skąd wziął pomysł na nowe personalia.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Pierwsze protesty wyborcze uznane za zasadne. Wiadomo, co dalej

2. Klamka zapadła, już nie ma odwrotu. TVP donosi o kolosalnych zmianach, lepiej się przygotować

3. Pierwsze objawy zawału serca. Nie wolno ich lekceważyć

To tak naprawdę kwestia przypadku

- Jeszcze w czasach studenckich jeden z kolegów muzyków tak mnie zapisał na plakacie, promującym jeden z naszych występów i tak już zostało - powiedział Jerzy Połomski. Ciekawe, jak wielu fanów będzie zaskoczonych tym odkryciem. Obecnie wokalista usunął się w cień i zrezygnował z występów ze względu na stan zdrowia. Przez lata zachwycał na estradzie i był częstym gościem w telewizji, wciąż można obejrzeć wiele z jego wywiadów, chociażby ten udzielony Superstacji w ramach programu Strefa Kultury.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Mateusz Borek nie wytrzymał. Został zapytany na wizji o zdjęcia swojego nagiego ciała, posypały się wulgaryzmy, awantura na wizji
  3. Przerwano milczenie w sprawie Michała Szpaka. Fani są zdruzgotani
  4. Tragiczne doniesienia. Nie żyje 13 zakonnic
  5. Komunikat najwyższej wagi dla klientów banków w Polsce. Zacznie się już jutro
  6. Martyniuk nie mógł dłużej milczeć. Wszystko wyszło na jaw, trwa walka
  7. Mandat za brak dystansu na plaży? Policjanci odpowiadają, jak jest z karaniem na plażach
  8. Zrobiła zdjęcie szpitalnych obiadów, rarytasy jak w najlepszym hotelu. Można by skakać z radości, gdyby nie 1 szczegół
  9. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał

PieniądzeMasz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądzeCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News