Zapadła decyzja ws. pogrzebu Jerzego Pilcha. Wszystko stało się jasne

Zapadła decyzja ws. pogrzebu Jerzego Pilcha. Wszystko stało się jasne Źródło: TRICOLORS/East News

Jerzy Pilch odszedł nagle, zostawiając po sobie ogromny żal i smutek. Wielu wciąż nie może uwierzyć, że już nie ma go wśród nas. Kilka dni później w mediach pojawiły się oficjalne informacje w sprawie jego pogrzebu. Teraz nie ma już żadnych wątpliwości, zapadła ostateczna decyzja.

Jerzy Pilch był niesamowitym człowiekiem. Jego mądrością w życiu kierowało się wiele osób, cechowała go niezwykła inteligencja, ale i wytrwałość w dążeniu do celu oraz niebywały spokój ducha. On jak nikt inny potrafił dostrzec pozytywne aspekty nawet najtrudniejszej sytuacji. Jego śmierć zaskoczyła nie tylko krewnych. Media zalały tysiące kondolencji skierowane w stronę jego najbliższych. Niedługo potem pojawiły się również doniesienia na temat pochówku. 

Jerzy Pilch zmarł nagle. Zapadła decyzja ws. jego pogrzebu 

Przypominamy, że wybitny pisarz Jerzy Pilch, urodzony 10 sierpnia 1952 roku w Wiśle, na Śląsku Cieszyńskim, twórca takich dzieł jak "Spis cudzołożnic”, "Rozpacz z powodu utraty furmanki”, "Tezy o głupocie, piciu i umieraniu”, "Marsz Polonia” czy "Wiele demonów” zmarł 29 maja w swoim domu w Kielcach. Wiadomo, że od lat zmagał się z chorobą Parkinsona oraz miał poważne problemy z ciśnieniem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Do ostatnich chwil życia był świadomy. Był ciepłym, czułym człowiekiem. Kochał życie, nie był samotnikiem, jak próbowano go przedstawiać – mówiła Gazecie Wyborczej, cytowana przez Fakt, Kinga Strzelecka, ukochana żona Jerzego Pilcha. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd podjął decyzję, nie ma już odwrotu. Wielka zmiana już od 6 czerwca

2. Najgorsze znaki zodiaku w historii. Lepiej trzymać się od nich z daleka, są mistrzami manipulacji

Z informacji przekazywanych przez Fakt wynika, że po kilku dniach zapadła ostateczna decyzja dotycząca pochówku pisarza. Opinia publiczna spekulowała zarówno o dniu ceremonii, jak i miejsca, gdzie artysta zostanie pochowany. Jak więc możemy się dowiedzieć, pogrzeb rozpocznie się mszą w najbliższy czwartek (4 czerwca) o godzinie 13:00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim, ciało Pilcha zostanie złożone do grobu na Cmentarzu Komunalnym w Kielcach. W nabożeństwie uczestniczyć będą jego najbliżsi oraz lokalna społeczność. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  2. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
  3. Michał Szpak przerwał milczenie. Padły bardzo mocne słowa, fani szeroko otworzyli oczy
  4. Kolosalna zmiana obowiązuje już od dzisiaj, nie można jej uniknąć. Dotyczy tysięcy Polaków, którzy nawet nie mieli o niej pojęcia
  5. Przecieramy oczy ze zdumienia. Film z Magdą Gessler zdradza całą prawdę
  6. Pani Dorota podjęła cudowną decyzję dla ciebie i wszystkich. Zaprasza każdego, otworzyła pole truskawek

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News