Jerzy Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP

Jerzy Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP

Jerzy Owsiak po śmierci Pawła Adamowicza podał kolejne szokujące informacje. Po 27 latach prezes fundacji WOŚP odchodzi ze swojego stanowiska. To wiadomości z ostatniej chwili.

Jerzy Owsiak odchodzi z funkcji prezesa WOŚP

- Spotkałem się z opiniami, że to nasza wina, że nie żyje człowiek, że nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. To na mnie spadła ta odpowiedzialność - tłumaczył Jerzy Owsiak. - Ta nienawiść, która jest w ludziach eksplodowała w sposób maksymalny. Trudno winić organizatorów. To miało miejsce na pięknej scenie. Trudno mówić jednoznacznie o złym zabezpieczeniu. Każdy mógł tam wejść i uchronić się przed człowiekiem, który ma takie zamiary jest piekielnie trudno - dodał.

Owsiak dalej będzie wspierał WOŚP

Jerzy Owsiak zapowiedział, że dalej będzie wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zrezygnował jednak z podejmowania jakichkolwiek decyzji, a także z funkcji prezesa fundacji. Owsiak wyjaśnił, że ma już dość seansu nienawiści, jaki jego zdaniem trwa wokół WOŚP. Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza przelała czarę goryczy. Jednak nawet mimo tak strasznych wydarzeń, których byliśmy i jesteśmy świadkami, nikt nie powinien mieć wątpliwości, odnośnie do dobrych intencji i szczytnego celu, który przyświecał Jurkowi Owsiakowi. WOŚP pomogło milionom osób, a tysiące innych zawdzięcza swoje życie sprzętowi, który został zakupiony za pieniądze zebrane podczas zbiórki Owsiaka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Dla wielu dzisiejszy dzień będzie kojarzony z dwoma tragediami. Pierwszą z nich jest śmierć Pawła Adamowicza, który został brutalnie zaatakowany podczas wczorajszego finału WOŚP w Gdańsku. Natomiast kolejną jest właśnie odejście Jerzego Owsiaka, ponieważ wielka orkiestra bez jego energii i entuzjazmu to nie będzie już to samo. Owsiak zapowiedział również, że będzie odwoływał się od wyroku sądu, który został na niego nałożony za mowę nienawiści wobec Krystyny Pawłowicz. Konflikt pomiędzy nimi trwa już od wielu lat i wyglądało na to, że potrwa znacznie dłużej. Podczas aktualnych wydarzeń bez wątpienia można powiedzieć, że posłanka PiS osiągnęła swój cel. Nie ulega wątpliwości, że nie jest to jeszcze koniec tej historii i jeszcze nie raz usłyszymy o Jurku Owsiaku, ale już nie jako prezesie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Ile zarabia Maryla Rodowicz? Pieniądze są POTĘŻNE!
  2. Ile ma lat Elżbieta Jaworowicz? Przeżyjecie prawdziwy SZOK!
  3. Gwiazdy TVP mają dość. Masowo odwróciły się od Kurskiego i wsparły WOŚP
  4. Przełom ws. zamachu na Pawła Adamowicza. Prokuratura ujawniła NOWE, szokujące fakty
  5. Niesamowicie pilny apel Roberta Janowskiego ws. zamachu na Adamowicza! PODAWAJCIE DALEJ
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News