TVP znów pod ostrzałem. Jurek Owsiak nie odpuszcza

TVP znów pod ostrzałem. Jurek Owsiak nie odpuszcza Źródło: screen Kreciola.tv/Facebook

Jerzy Owsiak nie odpuszcza Telewizji Polskiej. Za  manipulacyjny materiał TVP o ochronie WOŚP złożył skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. O dobre imię Fundacji zamierza powalczyć również w sądzie. - To absolutne przekłamanie - mówi o materiałach TVP Owsiak.

Jerzy Owsiak już kilka dni temu zapowiadał, że nie odpuści telewizji publicznej skandalicznego materiału, który ukazał się 14 stycznia, tj. w dniu śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Włodarz Gdańska został dźgnięty nożem na niedzielnym finale WOŚP, zmarł po kilkunastu godzinach w szpitalu.

Prezes WOŚP walczy z TVP. Jerzy Owsiak: "Fundacja nie ma swojej ochrony"

Przekaz TVP był jednoznaczny - to Owsiak i Fundacja WOŚP odpowiada za niewłaściwe zabezpieczenie koncertu, na którym doszło do zamachu. Dziś prezes Orkiestry zdecydował się podjąć prawne kroki przeciw TVP. - To bardzo ważna sprawa. Fundacja nie ma swojej agencji ochrony, tylko wynajmuje agencje. Nie zabezpieczamy imprez, z wyjątkiem Warszawy. To leży po stronie organizatorów - powiedział w ostatnim z filmików na swoim Facebooku Jerzy Owsiak.

"To manipulowanie moimi słowami"

Zaznaczył, że swój apel kieruje do mediów publicznych. Z naciskiem na TVP. - Dziś w programie TVP 3 podano następujący komunikat: "zatrzymano szefa ochrony WOŚP". My nie mamy szefa ochrony. Zatrzymano szefa ochrony koncertu w Gdańsku! - prostuje Jurek Owsiak. Zaznaczył, że nie godzi się na jawne manipulowanie jego słowami. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: - TVP wczoraj mówiąc o tragicznym koncercie w Gdańsku, zrobiła zbitkę. Wyjęła z kontekstu moje słowa, jakobyśmy zabezpieczali koncert w Gdańsku. To sugeruje, że to my jesteśmy winni całego zamieszania. Fakt manipulacji zgłosiliśmy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Są to skandaliczne manipulacje. Złożymy też skargę też do sądu - powiedział Owsiak. Bez ogródek przyznał, że TVP manipuluje i to nie pierwszy raz. - Robi to w sposób niewiarygodny, nie liczy się z konsekwencjami. To absolutne przekłamanie- zakończył swój apel.Najlepsze newsy dnia:

  1. Bomba emocji w przemowie, Jurek Owsiak ZNÓW prezesem WOŚP! „Gram dalej!”
  2. „Ruch wyp*erdolenia Krystyny Pawłowicz w kosmos” dotarł do posłanki. Zaatakowała Owsiaka
  3. Małgorzata Braunek zmagała się z ciężką chorobą przez wiele lat. Na to samo zmarła Kora
  4. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
  5. Z ostatniej chwili! Jurek Owsiak nominowany do pokojowej Nagrody Nobla
Następny artykuł