Jerzy Owsiak ujawnił ile zarabia miesięcznie

Jerzy Owsiak ujawnił ile zarabia miesięcznie Źródło: fot. pixabay / wikimedia / Ralf Lotys

Kontrowersje wokół finansów Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy i jej prezesa Jerzego Owsiaka towarzyszą Polakom już od kilku lat. Szef WOŚP postanowił ukrócić wszystkie spekulacje wokół swojego wynagrodzenia i ujawnił ile miesięcznie zarabia. 

Jak przekonuje Jerzy Owsiak w ostatnim wywiadzie dla Newsweek Polska, jego wynagrodzenie nie pochodzi ze środków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tylko z zasobów spółki Złoty Melon.

 - Wyraźnie oddzielenie działalności statutowej fundacji od działalności komercyjnej doradzili nam audytorzy, którzy kontrolują nasze sprawozdania finansowe. Raz, że upraszcza to strukturę organizacyjną, dwa, że jako całość, płacimy niższe podatki - powiedział Owsiak.

Owsiak oprócz prezesury w WOŚP jest także szefem studia graficznego w spółce Złoty Melon, która jest m.in. producentem Przystanku Woodstock, prowadzi sklep internetowy WOŚP i obsługuje jej sponsorów, wydaje płyty z muzyką oraz przygotowuje dla WOŚP projekty graficzne.

Za swoją pracę w spółce Złoty Melon Owsiak dostaje wynagrodzenie w wysokości 9 tysięcy złotych miesięcznie. Natomiast WOŚP udostępnia mu jedynie służbowe auto oraz telefon.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News