Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został właśnie skazany przez sąd w Złotoryi. Jurek Owsiak przegrał proces wytoczony przez jednego z blogerów i musi teraz zapłacić grzywnę i zwrócić koszty procesowe. 

Konflikt pomiędzy Jurkiem Owsiakiem a Piotrem Wielguckim a.k.a Matką Kurką trwa już kilka lat. Wszystko zaczęło się od oskarżeń blogera pod adresem szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dotyczących nieprawidłowości podczas zbiórek i wykorzystywania funduszy fundacji.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat odbyło się kilka procesów, które wygrał Owsiak m.in. proces o znieważenie (Wielgucki nazwał go „hieną cmentarną” i „królem żebraków”) oraz o sugestie Matki Kurki na temat wykorzystania biletów z WOŚP do własnych celów.

Teraz jednak sąd stanął po stronie blogera i skazał Jerzego Owsiaka. Wielgucki wytoczył proces Owsiakowi za nazwanie go w jednym z videoblogów opublikowanych na kreciola.tv (strona internetowa Owsiaka) „nierobem” i sugestie, że ukrywa część swoich dochodów.

 – Dlaczego facet, który zdrowo wygląda, który ma dwie zdrowe ręce, który wygląda na potężnego chłopa, jest nierobem, nie pracuje? Nie daje sobie rady w życiu, to jakim cudem ma oceniać tych, którzy dają sobie radę?”. A może wykonuje coś? Może Matka Kurka robi coś, tylko się do tego nie chce przyznać? Ma jakieś dochody, o których nic nie wiemy, są ukrywane, bo z czegoś musi żyć? – mówił Owsiak w swoim videoblogu.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy musi zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny, zwrócić koszty procesu i część kosztów blogera. Matka Kurka żądał jednak 10 tysięcy złotych grzywny i 50 tysięcy złotych nawiązki dla siebie za doznane krzywdy.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: tok fm