Jerzy Owsiak ma asa w rękawie. PiS w poważnych tarapatach

Jerzy Owsiak ma asa w rękawie. PiS w poważnych tarapatach

Jerzy Owsiak i jego dwa ogromne projekty, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz festiwal Pol'and'Rock odnoszą wielki sukces. Prawica natomiast wciąż rzuca mu kłody pod nogi. Jednak Owsiak ma coś, o czym PiS może tylko marzyć.

Orkiestra Świątecznej Pomocy gra nieprzerwanie od 26 lat. Jurek Owsiak przeznacza zebrane pieniądze na zakup sprzętu medycznego i programy medyczne. WOŚP niesie pomoc osobom starszym oraz dzieciom.

PiS przeciwko Owsiakowi

Partia rządząca próbuje utrudnić Owsiakowi prowadzenie WOŚP oraz Pol'and'Rock. W Orkiestrę nie mogą angażować się służby mundurowe. Dodatkowo dwa dni przed festiwalem Pol'and'Rock Owsiak został wezwany do sądu. Choć co roku na wydarzeniu znajdywały się wozy strażackie, aby polać uczestników koncertu wodą, tym razem komendant Państwowej Straży Pożarnej ich nie zapewnił. Nie zareagował nawet na powtórną prośbę organizatora. Ostatecznie Jurek Owsiak zdecydował się wynająć wóz Straży Pożarnej z… Berlina.

Jerzy Owsiak ma asa w rękawie

Mimo ogromnych starań PiS, partii nie udało się zniechęcić Owsiaka do kontynuowania działalności WOŚP. Orkiestra działa nieprzerwanie od wielu lat i co roku bije nowe rekordy zebranych pieniędzy na pomoc potrzebującym. Dzieje się tak, gdyż Owsiak ma coś, czego partia rządząca nie ma - ogromną rzeszę ludzi, którzy wspierają jego projekty. Wirtualna Polska przeprowadziła sondaż na portalu Ariadna, w którym zapytano, jak Polacy oceniają działanie Owsiaka. Wynik był jednoznaczny. Aż 80 proc. uczestników sondażu pozytywnie ocenia Owsiaka i WOŚP. Wśród wyborców Platformy Obywatelskiej, było to aż 93 proc., a wśród wyborców PiS 66 proc. Trochę gorzej w ocenie wypadł drugi projekt Owsiaka, Pol'and'Rock. W tym przypadku także więcej głosów pozytywnych oddali wyborcy PO - 85 proc. oraz nadal większość wyborców PiS - 55 proc. Wyniki sondażu mówią jedno. Niezależnie od poglądów politycznych Polaków, wciąż zdecydowana większość popiera Owsiaka i jego działalność. Wydaje się, że walka PiSu z Jurkiem, to jak walka z wiatrakami. Im bardziej partia rządząca stara się dopiec twórcy WOŚPu, tym więcej zwolenników Orkiestry przybywa.

Festiwal Pol'and'Rock przeniesiony do Niemiec?

Portal wp.pl zapytał Polaków również o to czy nie woleliby, aby festiwal Pol'and'Rock został przeniesiony do Niemiec. Ten pomysł nie spodobał się aż 55 proc. ankietowanych. Zobacz także:
  1. Data pogrzebu Kory to nie przypadek? Niesamowite doniesienia
  2. Nie żyje słynny polski aktor. Kino nie będzie już takie samo
  3. Kompromitacja wszech czasów! To koniec kariery dziennikarki DDTVN?
Źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News