Jerzy Owsiak: Charakterystyka najbardziej znanego w Polsce altruisty

Jerzy Owsiak: Charakterystyka najbardziej znanego w Polsce altruisty Źródło: Screen/youtube/tvnpl

Jerzy Owsiak charakterystyka. Jedna z najbardziej barwnych i kontrowersyjnych postaci w Polsce ciekawi miliony. Niewiele osób kojarzy go z czymś więcej, niż z organizacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz festiwalu Pol'and'Rock, tymczasem okazuje się, że sylwetka tego słynnego altruisty jest niezwykle ciekawa. 

Jerzy Owsiak charakterystyka. Każdy z nas kojarzy tego mężczyznę oraz jego czerwone okulary, lecz większość z nas słysząc jego nazwisko, ma przed oczami przede wszystkim Fundację WOŚP, coroczną akcję zbierania pieniędzy do puszek oraz budzący za każdym razem ogromne emocje Przystanek Woodstock, który od 2018 roku zmienił nazwę na Pol'and'Rock Festival. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak dokładnie wygląda życie Owsiaka, lata jego młodości czy działalność dziennikarska i publicystyczna. Historia tego człowieka jest wyjątkowo barwna i zdecydowanie różni się od życia przeciętnego człowieka.

Jerzy Owsiak charakterystyka

Jerzy Owsiak charakterystyka: jest on dziennikarzem radiowym, telewizyjnym, działaczem charytatywnym i społecznym oraz showmanem wielkiego formatu. Oprócz swoich dwóch najbardziej charakterystycznych przedsięwzięć jest również prezesem przedsiębiorstwa "Złoty melon", a także witrażystą oraz byłym psychoterapeutą. Przez wszystkie lata swojej działalności zawodowej współpracował z wieloma ogólnopolskimi mediami, m.in. z Telewizją Polską, Polskim Radiem, TVN czy Canal+. W wielu z nich prowadził lub prowadzi do tej pory autorskie programy.

Jerzy Osiak biografia

Urodził się 6 października 1953 roku w Gdańsku - jego ojcem był milicjant, a matka księgową. Dziadek Owsiaka walczył w wojnie polsko-bolszewickiej, babcia natomiast w oddziałach generała Hallera. Najbardziej kontrowersyjną sprawą jest jednak to, że ojciec, który z czasem awansował na pułkownika, pracował w Komendzie Głównej Milicji Obywatelskiej. Rodzina przeprowadziła się do Warszawy, gdy Jerzy miał 8 lat. W nowym mieście skończył liceum ekonomiczne, a dalej usiłował dostać się na warszawską Akademię Sztuk Pięknych, a także na psychologię. Sam chętnie przyznaje, iż w młodości należał do mazowieckiej grupy hippisów, a dzięki legendzie festiwalu Woodstock 1969 zaangażował się w prowadzenie Przystanku Woodstock, który po raz pierwszy zorganizowany został w 1995 roku.

Jerzy Owsiak dokonania

Działalność Jerzego Owsiaka jest łatwa do zauważenia, nic więc dziwnego, że jest osobą niezwykle często honorowaną różnego rodzaju odznaczeniami, nagrodami i wyróżnieniami. Otrzymał trzy odznaczenia państwowe: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski w 1999 roku, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski w 2011 roku oraz Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka w 2018 roku. Z pewnością najbardziej znaczącą zasługą Jurka Owsiaka jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze co roku wychodzą z charakterystycznymi puszkami na ulice, by zbierać pieniądze na specjalistyczny sprzęt przekazywany do polskich szpitali. WOŚP jest przykładem dla wielu akcji organizowanych w całym naszym kraju, żadna jednak do tej pory nie przerosła jej rozmiaru.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jerzy Owsiak altruista

Owsiaka rzeczywiście uznać można za niezwykły przykład polskiego altruisty, który całe swoje życie poświęca na niesienie pomocy potrzebującym dzieciom oraz osobom starszym. Wielokrotnie w wywiadach podkreślał, że WOŚP jest jego głównym przedsięwzięciem, które nadaje życiu sens. Mimo różnego rodzaju ataków skierowanych na jego postać, nie zamierza rezygnować i zapowiada, że do ostatnich sił będzie pomagał potrzebującym.

Jerzy Owsiak współczesny Prometeusz?

Od czasu do czasu pojawiają się głosy, iż Owsiaka można nazwać współczesnym Prometeuszem. Rzeczywiście takie porównanie jest możliwe, gdy weźmie się pod uwagę to, że naprawdę poświęca swoje życie, by pomóc ludziom, nie patrząc zupełnie na konsekwencje. Niczym na Prometeusza, na Owsiaka również raz po raz spadają kary za swoje czyny, które zwykle mają postać medialnych starć i rozpraw sądowych. On jednak się nie poddaje i co roku na nowo organizuje Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Agnieszka Chylińska ślub. To było niesamowite wydarzenie
  2. Kim jest mąż Dody? To kontrowersyjna postać
  3. Kim z zawodu jest Magda Gessler? Jest nie tylko restauratorką!
  4. Kuba Wojewódzki: Żona wreszcie go usidli? Sensacyjne zmiany w życiu gwiazdora
  5. Maria Czubaszek: Na co umarła uwielbiana gwiazda? Prawda jest tragiczna
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News