Owsiak apeluje do Polaków, by nie oglądali TVP. "Raz na zawsze ją wyłączmy!"

Owsiak apeluje do Polaków, by nie oglądali TVP. "Raz na zawsze ją wyłączmy!" Źródło: YouTube - Gazeta.pl

Jerzy Owsiak postanowił po raz kolejny zwrócić się do Polaków z ważnym apelem. Organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wypowiedział się na temat działalności TVP. Poprosił również wszystkich, by nie oglądali publicznej stacji.

Jerzy Owsiak wielokrotnie deklarował, że chciałby trzymać się z daleka od świata polityki, jednak w ostatnich latach zupełnie mu się to nie udaje. Podczas organizowanego przez siebie festiwalu muzycznego zdarzało mu się w wulgarny sposób krytykować władze, w związku z czym obecnie Owsiak powszechnie uważany jest za zdecydowanego przeciwnika partii rządzącej.

Wygląda na to, że obecnie organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zmienił zdanie i nie ma oporów wobec zajmowania stanowiska w sprawach politycznych. Tym razem postanowił zwrócić się bezpośrednio do Polaków za sprawą mediów społecznościowych. Dzięki temu jego słowa mogły dotrzeć do dziesiątek tysięcy odbiorców, którzy na bieżąco śledzą jego profil na Facebooku. Pojawiło się również mnóstwo komentarzy.

Jerzy Owsiak zwrócił się do Polaków

Jerzy Owsiak w swoim apelu nawiązał do niedawnego materiału, który swoim widzom przedstawiły Wiadomości. Dowiedzieliśmy się z niego, że po mieście jeździ tramwaj z czasów II wojny światowej z niemieckim napisem Danzig, a prowadzi go umundurowany motorniczy. Miasto zostało przedstawione w bardzo negatywnym świetle, co nie spodobało się Owsiakowi.

- Możemy pisać petycje, możemy zbierać podpisy, możemy wynająć kancelarię prawną, ale chyba lepiej będzie, jak po prostu wyłączymy telewizję publiczną - napisał Jerzy Owsiak na swoim Facebooku, dołączając fotografie miasta sprzed kilkudziesięciu lat. 

Jerzy Owsiak apeluje o wyłączenie TVP

- Dlatego ja, Gdańszczanin (…) zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich Gdańszczan w Polsce i na całym świecie, abyśmy jednym, wspólnym czynem, raz na zawsze wyłączyli w swoich telewizorach programy Telewizji Polskiej - dodał Owsiak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dobrze piszesz, Jurku. Polacy powinni jak najszybciej sprawić, by telewizja publiczna umarła śmiercią naturalną. To, co tam się dzieje, przerasta ludzkie pojęcie - skomentował jeden z internautów.

Słowa Owsiaka spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem. Swoje zdanie wyraziła nawet Aleksandra Dulkiewicz.

- Jurku, z całego serca dziękuje! To jest ta solidarność codziennie, której wiem, że pragniesz Ty, bardzo pragnął jej mój Szef Paweł Adamowicz i to jest także moje marzenie… Nie damy sobie odebrać takiego myślenia o Gdańsku! - napisała prezydent Gdańska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krystyna Pawłowicz zdradziła kompromitujące informacje o znanej polskiej aktorce. To był cios poniżej pasa. Internauci są w szoku
  2. Ujawniono zdjęcie młodej Hanny Gronkiewicz-Waltz. Nie uwierzycie, jak wyglądała kiedyś. Była ZNIEWALAJĄCO piękna
  3. Porażająca wiadomość o urodzonych pięcioraczkach w Polsacie. Jest bardzo źle, trwa dramatyczna walka
  4. TVN przekazuje pilny apel policji. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa 4-letniego dziecka, śmigłowiec w akcji
  5. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  6. Kolejna osoba wyleci z "Pytanie na Śniadanie". Najbardziej znienawidzona prezenterka na bruku

źródło: wPolityce

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News