Jerzy Owsiak ostrzega. "Sytuacja jest tragiczna"

Jerzy Owsiak ostrzega. "Sytuacja jest tragiczna" Źródło: YouTube / Onet News

Jerzy Owsiak w czasie konferencji prasowej zaalarmował Polaków. "Sytuacja jest tragiczna" - powiedział szef WOŚP, po czym przekazał niepokojące informacje.

Jerzy Owsiak ostrzegł Polaków przez tragiczną sytuacją w kraju w czasie konferencji prasowej Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podał niepokojące fakty dotyczące służby zdrowia. Liczby zaskakują.

Jerzy Owsiak poinformował o działaniach fundacji na konferencji prasowej

Podczas 27. finału WOŚP fundacja zebrała rekordową sumę ponad 175 milionów złotych. 27. zbiórka odbyła się pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste", a zgromadzone środki zostaną wydane na nowoczesny sprzęt medyczny dla szpitali dziecięcych.

 - Wczoraj wydaliśmy 26 mln zł, kupując m.in. 39 urządzeń - aparatów rentgenowskich, aparatów endoskopowych. Zależy nam na tym, by w polskich szpitalach znalazł się sprzęt najwyższej jakości, chcemy utrzymać dotychczasowy wysoki poziom - poinformował Jerzy Owsiak w czasie konferencji prasowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szef WOŚP zwrócił również uwagę na kondycję współczesnej służby zdrowia w Polsce. Pomimo zapewnień polityków, nie ma poprawy w sferze zdrowia publicznego. Według Owsiaka, sytuacja jest "tragiczna".

- Przed wyborami politycy obiecywali nam poprawę warunków w polskich szpitalach. Tymczasem sytuacja jest tragiczna. W polskiej służbie zdrowia brakuje 68 tysięcy lekarzy. To są nieprawdopodobne liczby. Może być sprzęt z najwyższej półki, ale za chwilę może nadejść moment, że nie będzie miał kto na nim pracować - zaalarmował szef WOŚP.

Jerzy Owsiak zaapelował również do przeciwników swojej fundacji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tegoroczna zbiórka WOŚP zostanie w pamięci Polaków nie tylko z powodu rekordowej kwoty. Na finale w Gdańsku doszło do tragedii, w wyniku której śmierć poniósł prezydent miasta, Paweł Adamowicz. To smutne wydarzenie poruszyło całą Polską. Owsiak przypomniał, że w akcji "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP", zainicjowanej przez internautów, zebrano prawie 16 milionów złotych.

- Takiej zbiórki nie było w historii. Sprzęt zakupiony z tych środków trafił już do dwóch szpitali i hospicjum - poinformował szef fundacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Agata Duda wyśmiewana przez całe Stany Zjednoczone. Internet nigdy jej tego nie wybaczy
2. Straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości. Nie żyją uczniowie

Jerzy Owsiak gorąco zaapelował do przeciwników zbiórki organizowanej co roku przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Kolejny finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku.

- Jeśli nie chcecie nam pomagać, nie pomagajcie. Ale nie przeszkadzajcie nam. My wiemy, co mamy robić - powiedział Jerzy Owsiak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mieszkańcy polskiej miejscowości stracili z kont wszystkie pieniądze. Pilne ostrzeżenie policji w TVN
  2. Przeszedł straszny zawał, usunięto mu nerkę, zaatakował go paskudny rak. Gwiazdor "Rancza" cierpiał niewyobrażalnie
  3. Tata Małgorzaty Kożuchowskiej podjął decyzję życia. Chodzi o pracę u Tadeusza Rydzyka
  4. W zgliszczach samolotu odnaleziono list do Anny Jantar. Po latach ujawniono jego tragiczną treść
  5. Tysiące Polaków bez podwyżki płacy minimalnej. Pracodawcy masowo OMINĄ PRAWO!

źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News