Jerzy Owsiak dostał SMS-a od ministra zdrowia podczas programu na żywo. Od razu przeczytał, dobitne słowa

Jerzy Owsiak dostał SMS-a od ministra zdrowia podczas programu na żywo. Od razu przeczytał, dobitne słowa Źródło: East News Jan Bielecki

Jerzy Owsiak niedawno wysłał do ministra zdrowia maila, w którym oznajmił, że jest gotowy do współpracy. Właśnie otrzymał odpowiedź, którą odczytał podczas programu prowadzonego przez dziennikarzy Wirtualnej Polski. Łukasz Szumowski skierował do założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bardzo konkretne słowa.

Jerzy Owsiak wysłał ministrowi zdrowia maila, w którym oświadczył, że jest gotowy nieść pomoc w dobie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma wesprzeć sztaby medyczne. Założyciel i prezes fundacji nie musiał długo czekać na odpowiedź. Postanowił odczytać ją na wizji programu emitowanego przez Wirtualną Polskę.

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak, przyznał, że zależy mu na niesieniu pomocy, jednak musi ona zostać przeprowadzona w rozsądny i logiczny sposób. Dlatego zdecydował się zasięgnąć rady w innych instytucjach oraz zwrócić się do samego ministra zdrowia. Owsiak ujawnił także, że rozważa każdą możliwość zakupu sprzętu medycznego, który w ciągu najbliższych miesięcy może okazać się bardzo potrzebny na oddziałach szpitali w Polsce.

Jerzy Owsiak otrzymał odpowiedź od ministra zdrowia

Jerzy Owsiak świadomy tego, że obecnie szpitale mogą być obciążone w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa, postanowił ogłosić gotowość do działania. W rozmowie z Wirtualną Polską założyciel i prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyznał, że jest zdeterminowany do wspomagania polskich oddziałów nawet przez dokonywanie zakupu potrzebnego sprzętu. Zależy mu jednak na rozsądnym działaniu, dlatego zwrócił się do samego ministra zdrowia. Odpowiedź, którą otrzymał od Łukasza Szumowskiego przeczytał na wizji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Bardzo dziękuję. Wszystkie ręce na pokład. Zrobimy analizę, tu ważna jest koordynacja, pierwszeństwo dziś mają oddziały zakaźne i szpitale jednoimienne zakaźne. Na jutro, najdalej pojutrze będziemy mieli listę, które (placówki - przyp. red.) byłyby zainteresowane. Bardzo chętnie  skorzystamy i skontaktujemy was z konkretnymi szpitalami - odczytał Jerzy Owsiak podczas rozmowy z Wirtualną Polską.

Dzisiaj grzeje: 1. Szkoły zamknięte znacznie dłużej? Poznaliśmy konkretną datę

2. Ojciec umierał w szpitalu. Gdy córka przyszła go odwiedzić, przed salą zobaczyła tajemniczą postać

W dobie kryzysu Jerzy Owsiak i jego fundacja mogą być dużym wsparciem, które odciąży szpitale, zwłaszcza te z oddziałami zakaźnymi. W rozmowie z dziennikarzami Wirtualnej Polski widać, że założyciel Wielki Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zdeterminowany i gotowy do działania oraz współpracy z polskim rządem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus zdążył się już zmutować. Wytworzył się drugi szczep
  2. Nie żyje były mistrz Polski. Imponował techniką i elegancją w grze
  3. 2-latek wszedł na scenę "Mam talent". Gdy pokazał co potrafi, wszystkim z wrażenia opadły szczęki
  4. Jej słowa oburzą wielu. Pracownica Rydzyka mówi, komu najpierw należą się badania na koronawirusa
  5. Myjesz teraz regularnie ręce? Nie wystarczy, nie wolno zapominać o jednej równie ważnej części
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News