Jerzy Owsiak usłyszał wyrok
Jakub Kaminski/East News
Irmina Jach - 14 Listopada 2020

Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"

Jerzy Owsiak, podczas zeszłorocznego Festiwalu Pol'and'Rock wygłosił przemówienie, które nie spodobało się wielu osobom. Tuż po zakończeniu wydarzenia policja potwierdziła, że w związku z licznymi skargami podejmie w tej sprawie czynności wyjaśniające. Sprawa trafiła do sądu. Prezes WOŚP właśnie usłyszał wyrok.

Jerzy Owsiak, po ponad rocznym postępowaniu organów ścigania, stanął przez Sądem Okręgowym w Gorzowie Wielkopolskim. Wydano prawomocny wyrok w sprawie słynnego wystąpienia z zeszłego roku. Prezes WOŚP ma powody do zadowolenia.

Oburzeni wierni wyszli z kościoła, nie chcą mieć nic wspólnego z księdzem. Zapowiadają dalsze działaniaOburzeni wierni wyszli z kościoła, nie chcą mieć nic wspólnego z księdzem. Zapowiadają dalsze działaniaCzytaj dalej

Jerzy Owsiak usłyszał wyrok

Jerzy Owsiak, podczas słynnego wystąpienia zaatakował rządzących, nawiązując między innymi do afery dotyczącej przelotów rządowymi samolotami oraz do konfliktu obozu władzy z prezydent Gdańska, Aleksandrą Dulkiewicz, w sprawie Westerplatte

- Czemu nie karzecie polityków, którzy zapi***lają samolotami za moje, k***a, pieniądze? Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody! Bądźcie z nami na Finale WOŚP. 176 mln. A wy, k***a, ile wywalacie pieniędzy na loty? Pacjenci onkologiczni nie mają się jak leczyć. To co wy, k***a, do nas macie? - mówił wówczas Jerzy Owsiak.

- Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy! To wy trwonicie moje pieniądze. Zabieracie Westerplatte. K***a, po co?! Od***olcie się od Westerplatte! Wsadzicie mnie za to do pierdla? To znajdę tam kumpli i rozsadzimy to od środka - kontynuował.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Nie był to pierwszy raz, kiedy prezesowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy groziły konsekwencje prawne z powodu nadużywania wulgaryzmów na scenie. W 2018 roku sąd wymierzył mu karę grzywny za podobną wypowiedź. W ubiegłym roku nawiązywał do tych wydarzeń w równie dobitnych słowach.

- Wracamy do rzeczywistości. A ta rzeczywistość rozszarpuje, nie dba, nie ma śmiałości, jest bolesna. To może coś k***a zmienimy? Po raz drugi to powiem. I od***olcie się w sądach, bo to jest utwór muzyczny. Żeby nie rządziło, kłamstwo, pogarda i szczucie Polaków jednych na drugich, to może ku***a coś zmienimy? Bądźcie moimi obrońcami w sądzie w Słubicach - dodawał.

W piątek, 13 listopada, Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał w tej sprawie prawomocny wyrok. Jerzy Owsiak został uznany niewinnym zarzucanych mu czynów. Sędzia zdecydował się nie podtrzymywać wyroku sądu pierwszej instancji.

- W pierwszej instancji sąd w Słubicach uznał mnie winnym i nie przyjął wyjaśnienia, że tak jak bardzo, bardzo wielu artystów użyłem tych słów w utworze muzycznym. Do tego wyjaśnienia przychylił się sąd drugiej instancji i dzisiaj, jak to bywało wcześniej, całkowicie mnie uniewinnił - napisał prezes WOŚP w mediach społecznościowych.

Dzisiaj grzeje:

1.Wszyscy zamarli podczas kazania abp Jędraszewskiego. "Będziemy sądzeni", internauci oburzeni

2. Wicepremier ujawnił, czy mamy spodziewać się kolejnych obostrzeń. Polki i Polacy długo czekali na podobną wiadomość

3. Już jutro Polacy szturmem wparują do Lidla. Sklep oferuje maseczki za bezcen, bezkonkurencyjna oferta

Linią obrony Jerzego Owsiaka była obecna sytuacja epidemiologiczna, która, jak mówił, "w ciągu tych kilku miesięcy od doniesienia na mnie, zmieniła diametralnie naszą przestrzeń publiczną". Zwrócił także uwagę na fakt, że słownictwo, którego użył, jest teraz nagminnie stosowane, by "po prostu wypowiedzieć swoje racje".

- Świat się zmienia na naszych oczach, a w tym przypadku sądy potrafią rozróżnić obrażanie wulgaryzmami w sposób agresywny od wyrazu artystycznego i emocjonalnego - podsumował Jerzy Owsiak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarz zachorował na koronawirusa. Teraz sam zdradza jak leczyć się w domu
  2. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  3. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia
  4. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  5. Zrobiła z pozoru zwykłe zdjęcie grobu. Kiedy w domu przyjrzała się bliżej, zamarła, przerażający szczegół
  6. Pij codziennie rano, a pozbędziesz się zalegających w jelitach złogów. Mikstura może niesamowicie wpłynąć na Twoją sylwetkę
  7. Marta Manowska pokazała się na planie i uchyliła rąbka tajemnicy. Fani zachwyceni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia/Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News