Owsiak zobaczył wyniki wyborów i nie wytrzymał. Padły mocne słowa

Owsiak zobaczył wyniki wyborów i nie wytrzymał. Padły mocne słowa Źródło: facebook.com Jurek Owsiak

Jerzy Owsiak nie mógł dłużej milczeć. Tuż po ogłoszeniu wyników zabrał głos, nie przebierając w słowach. Zwrócił się do wszystkich swoich obserwatorów.

Jerzy Owsiak, podobnie jak cała Polska, od kilku dni żył w wyborczym napięciu. Gdy ruszyła II tura emocje rosły z każdą godziną, aż w końcu o 21:00 sięgnęły zenitu. Opinie na temat wyników okazują się dość podzielone, a prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie ma zamiaru ukrywać, co o tym wszystkim myśli. 

Jerzy Owsiak nie wytrzymał. Po podaniu wyników zabrał głos 

Chwilę po ogłoszeniu sondażowych wyników z II tury wyborów prezydenckich 2020, w których przoduje Andrzej Duda, Owsiak zdecydował się opublikować obszerny wpis w mediach społecznościowych. Przyznał, że poza granicami naszego kraju, w czasie głosowania, panowało wielkie zamieszanie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Wielkie liczenie. Pilnujmy wszystkich podczas tego najważniejszego w naszej historii liczenia. Mój głos był policzony, ale z wielu informacji wiem, że poza granicami naszego kraju, nasi rodacy, spotkali się z ogromnym bałaganem i trudnościami w oddaniu głosu. Moi przyjaciele z Brukseli, tak jak dwa tygodnie temu, jeździli po całej Belgii i mieli nawet swoje stanowiska w mieście, aby można było do nich dojechać i przekazać kartę do głosowania, którą oni później dowozili do komisji wyborczej. Takich opowieści jest dużo, dużo, dużo więcej - pisał. 

Owsiak podkreślił, że dzisiejszy wieczór jest jednym z ważniejszych w najnowszej historii Polski. Liczenie głosów nadal trwa i, jak przyznał, noc będzie dla niego wyjątkowo niespokojna. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polski samolot runął na ziemię. Są ofiary śmiertelne, napływają smutne wiadomości

2. Kobieta zdradziła męża z miejscowym proboszczem. Mężczyzna nie wytrzymał, sięgnął po broń

- Ten wieczór może być najważniejszym polskim wieczorem. Nie tylko dokładnie policzmy głosy oddane, ale także głosy, których nie można było oddać przez bałagan organizatorów wyborów. Wreszcie dobry wynik frekwencyjny, niech zamieni się na końcu na solidne, uczciwe przeliczenie każdego głosu. To będzie dla mnie naprawdę niespokojna noc - dodał. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jan Tomaszewski triumfuje po zwycięstwie Andrzeja Dudy. "Dla mnie jest synem Lecha Kaczyńskiego"
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Nowy grób Woźniak-Staraka odbiera mowę. Pojawiły się dobitne zdjęcia
  4. Ogromnie smutne nagranie, Qczaj zalał się łzami i skierował słowa do matki. Powód jest bardzo przykry
  5. Wielkie zaskoczenie. Wiadomo, kto zastąpi Pochanke w TVN, widzowie mogą być bardzo zdziwieni
  6. Nie żyje aktor, którego oglądaliśmy w ”13 posterunku”. Miał 48 lat

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News