Jerzy Owsiak dla mediów: "Jesteśmy blisko decyzji o poddaniu się domowej kwarantannie"

Jerzy Owsiak dla mediów: "Jesteśmy blisko decyzji o poddaniu się domowej kwarantannie" Źródło: youtube.com Onet Rano

Jerzy Owsiak zdecydował się na publiczny komentarz odnoście obecnej sytuacji w Polsce i na świecie. Zwracając się do mediów, szczerze powiedział o kwarantannie.

Jerzy Owsiak, podobnie jak miliony innych osób, jest bardzo poruszony panującą epidemią wirusa. Nie tylko rząd, ale i coraz szersze grono znanych osobistości apeluje do rodaków o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności jednocześnie. Nie da się jednak ukryć, że sytuacja w naszym kraju z dnia na dzień staje się coraz bardziej dramatyczne, a Polacy zwyczajnie nie wiedzą, jak zabezpieczyć się przed zarażeniem. Ze sklepowych półek znikają produkty spożywcze o długim terminie ważności, a także chemia i produkty pierwszej potrzeby. Wielu obawia się również przymusowej kwarantanny, o czym nieco więcej powiedział Owsiak. 

Jerzy Owsiak do mediów o kwarantannie 

Prezes WOŚP udzielił niedawno wywiadu dla "Faktu", w czasie którego dziennikarz postanowił wprost zapytać go o odczucia w związku z epidemią wirusa oraz podjętymi przez rząd działaniami. Jerzy Owsiak otwarcie przyznał, że jego zdaniem, wszelkie stosowane dotychczas metody zapobiegające kolejnym zarażeniom są krokami właściwymi, a także, że w jego opinii, powinny zostać zamknięte również kina, teatry itp. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Myślę, że podejmowane na świecie środki ostrożności są powielane także w Polsce. Nie mam pod tym względem żadnych zastrzeżeń do władz. Za to bardziej bolesne są informacje, że na przykład szpital w Zielonej Górze dostaje ochronne ubrania, ale nie ma już maseczek. Dzisiaj przeczytałem o tym, że Polska nie uczestniczyła w europejskim zamówieniu na sprzęt i wyposażenie, które mają być używane w walce z koronawirusem - przyznał w rozmowie z Faktem Jarzy Owsiak. 

Owsiak nawiązał również do działań swojej fundacji przyznając, że wraz ze wszystkim wolontariuszami bacznie przygląda się rozwoju sytuacji. Zdradził, że nie wyobraża sobie, by pracujące pod jego nadzorem osoby miały wracać do domu i zajmować się dziećmi w takich okolicznościach. Nie ukrywa, że jest bliski decyzji o kwarantannie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokój w Senacie. Jedna osoba musiała się poddać testowi na koronawirusa

2. Kobieta wsiadła do auta, myślała, że to Uber. Ojciec 21-latki rano dostał SMS od kierowcy

- W Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tak jak wszyscy, uważnie przysłuchujemy się wypowiedziom przedstawicieli rządu. Zaledwie 10 minut przed naszą rozmową ustaliliśmy w Fundacji plan pracy w najbliższym czasie. Jak zatrudnieni u nas rodzice mają zajmować się dziećmi? Jak możemy pracować w domu? Jesteśmy blisko decyzji o zamknięciu Fundacji i poddaniu się domowej kwarantannie - dodał dla "Faktu". 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski ponownie zabrał głos w sprawie epidemii. Według jasnowidza nadchodzi przełom 
  2. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  3. Polacy popełniają dokładnie te same błędy, co Włosi. Jeśli nie przestaną, może być bardzo źle
  4. Smutne wieści o Dawidzie Kubackim. Zapadła ostateczna decyzja
  5. Doda zabrała głos ws. zdrowia. Nie może uwierzyć, że doszło do wielkiego przeoczenia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News