Przyjaciółka zdradza, jak wyglądały ostatnie chwile Jerzego Gruzy. "Było z nim ciężko"

Przyjaciółka zdradza, jak wyglądały ostatnie chwile Jerzego Gruzy. "Było z nim ciężko" Źródło: YouTube / Kultowe Rozmowy

Jerzy Gruza zmarł 16 lutego 2020 roku w wieku 87 lat. Znany reżyser i scenarzysta spędził ostatnie dni swego życia pod okiem lekarzy i pielęgniarek. Jak przekazała przyjaciółka artysty, pomimo fachowej opieki było z nim naprawdę źle.

Jerzy Gruza był jednym z najpopularniejszych twórców polskich programów telewizyjnych. Reżyser i scenarzysta rozpoczął swą karierę artystyczną już w latach 50. XX wieku. Od tamtej pory pozostawał niezwykle aktywny, stojąc za takimi hitami jak "Czterdziestolatek" oraz "Wojna domowa". 16 lutego 2020 roku do mediów dotarły wieści o jego śmierci. Gruza miał 87 lat.

Jerzy Gruza odszedł w minioną niedzielę

Wieloletnia przyjaciółka artysty, Tatiana Sosna-Sarno opowiedziała w rozmowie z "Faktem" o ostatnich dniach jego życia. Wiadomo, że reżyser poważnie chorował. Spadł także ze schodów, co znacznie pogorszyło jego stan zdrowia. Trafił jednak pod fachową opiekę, gdzie bardzo dobrze się nim zajęto. Miesiąc w placówce, do której się przeniósł, to koszt rzędu 4,2 tys. zł. Pacjenci pozostają tam pod całodobową kontrolą zarówno lekarzy, jak i pomocnych pielęgniarek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jerzy zmarł w domu seniora Willa Harmonia w Pruszkowie. 12 dni tam sobie leżał. (...) Był bardzo zadowolony z pobytu tam. Mówił mi, że dobrze się nim opiekowali - przekazała Sosna-Sarno.

Ostatnie dni życia artysty okazały się bardzo trudne

Dzisiaj grzeje: 1. TVN podał najsmutniejszą wiadomość. Nikt się tego nie spodziewał, uwielbiany aktor zmarł przedwcześnie
2. Mówili, że jest najbrzydszą panną młodą w historii. Teraz wygląda pięknie

Niestety przyjaciółka Gruzy dodała, że tuż przed śmiercią "było już z nim bardzo ciężko". Artysta odszedł po 87 niezwykle aktywnych latach życia, które pod koniec było już jednak naznaczone problemami zdrowotnymi. Reżyser pozostawił po sobie ogromne dziedzictwo sprawiające , że pamięć o nim i jego filmowym kunszcie będzie żyła jeszcze przez długie lata.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wystarczą trzy daktyle dziennie. Ich wpływ na nasz organizm jest niesamowity
  2. Znany dziennikarz przekreśla szansę Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft jest regularny jak Liverpool"
  3. W sieci pojawiło się bardzo stare zdjęcie Kingi Rusin. Niewiarygodne, jak kiedyś wyglądała, nie przypomina dawnej siebie
  4. Smutne wieści, już nie zobaczymy Agnieszki Woźniak-Starak. Zdecydowała się na radykalny krok
  5. Witolda Pyrkosza kochały miliony Polaków. Umarł przez straszną chorobę, która może zaatakować każdego
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News