Ciężka choroba zaatakowała nagle. Wiele osób pogrążonych w żałobie, brat oficjalnie pożegnał Jerzego Depę

Ciężka choroba zaatakowała nagle. Wiele osób pogrążonych w żałobie, brat oficjalnie pożegnał Jerzego Depę Źródło: unsplash.com CHIRAG K

Jerzy Depo walczył z poważną chorobą. Głęboko wierzył, że uda mu się pokonać problem i wrócić do zdrowia, a w trudnej drodze wspierali go najbliżsi. Niestety, stało się najgorsze.

Jerzy Depo na zawsze zostanie w pamięci wiernych, krewnych i przyjaciół. Był niesamowitym człowiekiem, a jego śmierć pogrążyła wiele osób w głębokiej rozpaczy. Wszyscy do końca mieli nadzieję na szczęśliwy finał, jednak ziścił się najczarniejszy scenariusz. Prawdziwy dramat, brat Jerzego Depy w żałobie. 

Ciężka choroba okazała się silniejsza. Nie żyje Jerzy Depo

Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, pożegnał swojego brata, dr płk Jerzego Depę. Jak podaje Fakt, jako pierwsi o jego śmierci poinformowali z kolei przedstawiciele częstochowskiej kurii. Wieloletni oficer Wojska Polskiego zmarł 15 lipca po krótkiej, ale wyczerpującej, walce z chorobą. Miał 78 lat. Jego brat zwrócił się wiernych, dziękując im za wsparcie w trudnych chwilach. 

- Ksiądz Arcybiskup dziękuje wszystkim, którzy w czasie choroby wspierali swoimi modlitwami Jerzego oraz jego rodzinę i jednocześnie prosi teraz o modlitwę za śp. swojego brata – czytamy na stronie internetowej archidiecezji częstochowskiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Na krótko po pojawieniu się w mediach informacji o odejściu Depy, na Twitterze "EpiskopatNews" opublikowano nekrolog, z którego wynika, że pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 20 lipca. Rozpocznie się mszą świętą o godz. 13:00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Krakowie. Później ciało zostanie złożone do grobu rodzinnego na tzw. starej części cmentarza parafii pw. Dobrego Pasterza, który mieści się przy ul. Reduta w Krakowie.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskie matki z dnia na dzień stracą tysiące złotych. Nie da się ich odzyskać

2. Ksiądz wykorzystał młodą dziewczynkę na saunie. Arcybiskup Głódź twierdzi, że nie miał o niczym pojęcia

Przypominamy, że dr płk Jerzy Depo przez wiele lat był wysokim oficerem Wojska Polskiego, natomiast po zakończeniu służby wykładał na krakowskich uczelniach. Ostatnie lata życie spędził jako dziekan Wydziału Nauk Społeczno-Prawnych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron” w Krakowie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Policja pod willą Lewandowskiego. Niepokojące doniesienia, ktoś chciał się włamać?
  2. Adam Małysz myślał, że je po prostu źle doprawiony rosół. To był dopiero początek, słynny skoczek przeżył ciężkie chwile
  3. Wszystko się nagrało. Przerażające sceny na południu Polski
  4. Mama zobaczyła list, który przyniosła córka i od razu zadzwoniła na policję. Polsat alarmuje: uważajcie na swoje dzieci
  5. Staszek wyzdrowiał z koronawirusa. Niestety, najgorsze zaczęło się dopiero wtedy
  6. Szkolna koleżanka Kingi Dudy zdradziła prawdę. Wiadomo, jaka naprawdę jest córka Andrzeja Dudy, gdy nikt nie patrzy

Źródło: Fakt 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News