El. Euro 2020: Austriacy nie muszą bać się Polaków? Przeprowadzili porównanie składów

El. Euro 2020: Austriacy nie muszą bać się Polaków? Przeprowadzili porównanie składów Źródło: Wikipedia

Jerzy Brzęczek z pewnością ma już w głowie plan dotyczący gry reprezentacji Polski w dzisiejszym spotkaniu z Austrią. Austriacy donoszą, że znają już decyzje naszego selekcjonera. Ich przewidywania są jednak kwestionowane.

Jerzy Brzęczek odpowiadać będzie za taktykę biało-czerwonych w dzisiejszym meczu z Austrią. Nasza reprezentacja zagra dziś w Wiedniu z prawdopodobnie najgroźniejszym zespołem w naszej grupie eliminacji Mistrzostw Europy. Media z kraju naszych dzisiejszych rywali przeprowadziły analizę, porównując składy obu zespołów. Nie da się ukryć, że zarówno Austriacy, jak i Polacy posiadają wielu świetnych piłkarzy.

Nasi przeciwnicy przeprowadzili analizę, która miała pomóc wytypować faworyta dzisiejszego spotkania. Przed meczem wielu ekspertów przewidywało, że starcie będzie wyjątkowo wyrównane. Jedna z gazet zdecydowała się na porównanie obu składów, by dowiedzieć się, która z reprezentacji dysponuje lepszym składem personalnym. Wyniki przewidywań ekspertów mogą szokować wielu kibiców w naszym kraju. Czy Jerzy Brzęczek ma się czego bać?

Jerzy Brzęczek ma plan na dzisiejszy mecz

Jedna z austriackich gazet porównywała oba składy "pozycja po pozycji", przyznając punkty za każdego zawodnika. Wojciech Szczęsny został porównany do Heinza Lindnera, bramkarza reprezentacji Austrii. Golkiper Juventusu wygrał ten pojedynek. Nasz prawy obrońca Tomasz Kędziora przegrał starcie ze Stefanem Lainerem, a Bartosza Bereszyńskiego i Jana Bednarka pokonali odpowiednio David Alaba i Martin Hinteregger. Jedynie Kamil Glik w porównaniu wygrał z Aleksandarem Dragoviciem.

W linii pomocy Julian Baumgartlinger pokonał Mateusza Klicha, a Florian Grillitsch wygrał z Grzegorzem Krychowiakiem. Piotr Zieliński okazał się lepszy od Petera Zulja, a Arkadiusz Milik wygrał z Valentinem Lazaro. Kamil Grosicki nie wygrał z Marcelem Sabitzerem, jednak Robert Lewandowski dość pewnie zwyciężył nad Marko Arnautoviciem.

Jerzy Brzęczek nie musi bać się Austriaków?

Typowania Austriaków można kwestionować, bo trudno spodziewać się, by w meczu wystąpił Tomasz Kędziora, którego miejsce zajmie Bartosz Bereszyński. Niektóre decyzje wydają się być nieco przesadzone, jak choćby porażka Grzegorza Krychowiaka. Wydaje się więc, że Polacy wcale nie dysponują gorszym zestawieniem od rywali.

Mecz Austriaków z Polakami odbędzie się już dziś o 20:45 w Wiedniu, a eksperci w roli minimalnych ekspertów stawiają Polaków, choć zaznaczają, że starcie z pewnością będzie wyrównane.

źródło: Radio ZET

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News