50 dzieci nie żyje, kolejne walczą o życie. Najbardziej bezlitosny atak od dawna

50 dzieci nie żyje, kolejne walczą o życie. Najbardziej bezlitosny atak od dawna

Jemen znalazł się dziś na językach całego świata. W kraju doszło bowiem do wstrząsającego ataku, który przeprowadziła koalicja państw pod przewodnictwem Arabii Saudyjskiej. MKCK przekazał właśnie tragiczne informacje dotyczące ofiar nalotu.

Konflikt na terenie Jemenu trwa już od trzech lat. Rebelianci Huti, których wspiera w regionie rząd irański, ścierają się z wojskami lojalnymi wobec Abd Rabbuha Mansura Hadiego, czyli obecnego prezydenta kraju, popieranymi przez międzynarodową koalicję z Arabią Saudyjską na czele.

Jemen: dramatyczny atak na nieletnich cywili

W muhafazie Sada w północym Jemenie doszło dziś niestety do szokującego ataku, który pochłonął wiele ofiar. Te dramatyczne liczby przekazał opinii publicznej MKCK. - Po porannym ataku na autobus przewożący dzieci na targ w Dahjan położony w muhafazie Sada, do szpitala wspieranego przez MKCK przywieziono dziesiątki rannych; trafili tam też zabici - czytamy w oficjalnym komunikacie. - Dwadzieścia milionów Jemeńczyków potrzebuje pomocy. MKCK zawsze wzywała wszystkie strony konfliktu do znalezienia rozwiązania politycznego w celu zahamowania pogarszających się warunków humanitarnych - dodali przedstawiciele MKCK.

Dramatyczne statystyki wojny domowej w Jemenie

Wiadomo już, że w czasie nalotu międzynarodowej koalicji zginęło 50 osób, w większości dzieci. Do szpitali trafiło za to 77 rannych. Warto zaznaczyć, że to jeden z najbardziej tragicznych w skutkach nalotów na tereny zamieszkane przez cywili od dłuższego czasu. Jak podają regionalne media, wojna domowa w Jemenie pociągnęła za sobą już ok. 10 tys. ofiar śmiertelnych. Zakończenia krwawego, dramatycznego dla cywili konfliktu wciąż jednak nie widać.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tego faktu z przeszłości Tuska PiS się boi. Największa kompromitacja w życiu Kaczyńskiego
  2. Antoni Macierewicz miał wypadek. Kierowcy postawiono już zarzuty
  3. Córka Kaczyńskiej brutalnie zaatakowana. Dziewczynka cierpi, Marta nie potrafi jej pomóc
  4. Zdradziła Kaczyńskiego, teraz niszczy Dudę! Prezydent zapadł się pod ziemię
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News